Usuwanie zmarszczek

W salonie Bellisana w Warszawie podejmujemy się usuwania zmarszczek zarówno mimicznych, jak i statycznych. Zabiegi polegają na śródskórnej aplikacji preparatu poprzez iniekcję. W zależności od ich rodzaju stosujemy zabiegi z wykorzystaniem różnych preparatów (botoxu oraz kwasu hialuronowego).

Rodzaje zmarszczek

Problem nieestetycznych bruzd na skórze nie dotyczy tylko osób starszych. Tego rodzaju niedoskonałości mogą pojawić się w każdym wieku i nie zawsze są efektem procesu starzenia. Najogólniej zmiany te możemy podzielić na dwa typy. Ich rozróżnienie jest bardzo ważne przy wyborze sposobu usuwania zmarszczek.

  • Mimiczne – pojawiają się na skutek naszych emocji. Gdy marszczymy czoło, uśmiechamy się czy też mrużymy oczy, pracują nasze mięśnie, a tym samym rozpięta nad nimi skóra. Zmiany te powstają prostopadle do kurczącego się mięśnia i występują najczęściej w okolicach ust, brody, oczu oraz czoła – są widoczne podczas ruchów twarzy (minimki).
  • Statyczne – pojawiają się na skutek procesu starzenia się skóry, kiedy znacznie zmniejsza się stopień nawilżenia skóry, a włókna kolagenu i elastyny ulegają osłabieniu. Zmiany te widoczne są cały czas. Należy pamiętać, że starzenie się skóry nie zawsze idzie w parze z wiekiem podeszłym. Zmiany statyczne mogą pojawić się już po 25 roku życia (dlatego tak ważne jest, by pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry, by opóźnić procesy starzenia).

Usuwanie zmarszczek mimcznych – Botox

Toksyna botulinowa (botox) stosowana jest do ostrzykiwania (usuwania) zmarszczek mimicznych. Są to m.in. kurze łapki w okolicach oka, lwia zmarszczka na czole, zmarszczka palacza w okolicy górnej wargi, a także fałdy marionetki. Po wstrzyknięciu botoxu rysy twarzy stają się łagodniejsze, znikają wgłębienia i bruzdy, twarz nabiera młodszego i naturalnego wyglądu.

Kuracja botoxem w salonie Bellisana w Warszawie jest w pełni bezpieczna i polega na odwracalnym unieruchomieniu mięśni znajdujących się tuż pod skórą. Zapobiega to m.in. marszczeniu czoła, a tym samym powstawaniu nowych zmian mimicznych.

Przeciwwskazania do stosowania botoxu:

  • ciąża i laktacja
  • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy)
  • stany zapalne skóry
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • zażywanie antybiotyków z grupy aminoglikozydów
  • przebyte wcześniej operacje twarzy.

Usuwanie zmarszczek statycznych, grawitacyjnych – wypełniacze

Zmarszczki statyczne oraz grawitacyjne powstają w wyniku utraty przez skórę jej pierwotnej objętości. Ich powstawanie jest procesem naturalnym – starzenie skóry można zaobserwować już po dwudziestym roku życia, kiedy to skóra zaczyna produkować o 2% mniej kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Z wiekiem skóra traci również zdolność do natychmiastowej regeneracji, co sprawia, że powstałe zagłębienia skóry utrwalają się w postaci zmian statycznych.

Dodatkowym czynnikiem zwiększającym ryzyko ich powstania jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, a także używanie niskiej jakości kosmetyków do makijażu oraz codziennej pielęgnacji, ale nie tylko. Prawdopodobieństwo powstania zmian statycznych zwiększa również dieta uboga w wit. A, C oraz E, a także nadmierne spożywanie alkoholu, kawy oraz palenie papierosów.

W celu usunięcia tego rodzaju fałd i bruzd wykonuje się zabiegi polegające na wstrzyknięciu pod skórę preparatów odżywczych (głównie na bazie kwasu hialuronowego). Nie tylko wygładzają one zagłębienia skóry i usuwają niedoskonałości, ale też stymulują produkcję kolagenu i naturalną regenerację skóry. W salonie Bellisana w Warszawie wykorzystujemy preparaty dedykowane różnym problemom skórnym, co pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta.