Usuwanie zmarszczek, wypełnianie bruzd, modelowanie twarzy, powiększanie ust

Usuwanie zmarszczek i bruzd, modelowanie twarzy oraz powiększanie ust.

Ogólnie zmarszczki można podzielić na dwie grupy:

 1. zmarszczki mimiczne powstające w wyniku skurczu mięśni np. „kurze łapki” wokół oczu, zmarszczki poprzeczne na czole czy zmarszczki nazywane lwią bruzdą między brwiami
 2. zmarszczki statyczne spowodowane działaniem sił grawitacji jak obecne stale fałdy nosowo-wargowe, czy tworzące się dopiero z wiekiem zmarszczki wargowo-brudkowe (zmarszczki smutku) w okolicach wargi dolnej

W zależności od tego, jakie zmarszczki chcemy zlikwidować używa się różnych substancji.

USUWANIE ZMARSZCZEK MIMICZNYCH
Do usuwania zmarszczek mimicznych stosuje się toksynę botulinową (BOTOX, AZZALURE). Substancję tę wstrzykuje się używając bardzo cieniutkiej igiełki w okolice zmarszczek w mięsień. Podaje się niewielką ilość substancji i to powoduje porażenie-osłabienie mięśni wywołujących zmarszczki. Po takim zabiegu nie marszczymy czoła, brwi, przy uśmiechu nie powstają „kurze łapki”. Zabieg jest prawie bezbolesny, czuje się ukłucie. Preparat działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast znikają zmarszczki. Zaleca się, aby w pierwszej dobie po zabiegu nie pochylać głowy ku dołowi, nie masować miejsc injekcji. Efekt pojawia się zwykle w 3-7 dobie, niekiedy dopiero po 15 dniach po zabiegu i utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Korekcja zabiegu możliwa po 15 dniach. Do najczęstszych efektów niepożądanych należy tkliwość i zasinienia w miejscu wstrzyknięcia. Rzadko może dochodzić do niewielkiego odwracalnego opadania powieki, które ustępuje po 1-2 tygodni. Efekt zabiegu zanika stopniowo i napięcie mięśni wraca do stanu, jaki był przed zabiegiem. Jeśli chcemy, aby zmarszczki nadal nie występowały zabieg należy powtórzyć. W kosmetologii do likwidowania zmarszczek jest używana na świecie od ponad 10 lat. Jej stosowanie jest bardzo bezpieczne, ponieważ jest ona podawana w bardzo małej ilości w ściśle określone miejsce. Stosowanie toksyny botulinowej daje bardzo dobre efekty, jest jedną z najlepszych niechirurgicznych metod likwidowania zmarszczek mimicznych. W przypadku zmarszczek utrwalonych wskazane jest uzupełnienie metody przez podanie wypełniacza.

USUWANIE ZMARSZCZEK STATYCZNYCH
Takie zmarszczki likwiduje się tzw. wypełniaczami, czyli wstrzykiwaniem substancji wypełniających zmarszczki. Dostępne są różne wypełniacze. W naszym gabinecie używa się aktualnie:

Preparaty kwasu hialuronowego ( niepermanentne )

Preparat kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia ( niepermanentny )

Preparat hydroksyapatytu wapnia ( niepermanentny )

Preparat kwasu l-polimlekowego ( półpermanentny )

Na życzenie możemy podać również inne wypełniacze.

Powiększanie ust

Większość kobiet marzy o zmysłowych, ponętnych ustach, dla których muśnięcie jedynie błyszczykiem jest już wystarczającym makijażem. Niestety nie zawsze natura obdarza nas ich doskonałą wielkością i kształtem. Na szczęście możemy jej pomóc wybierając zabiegi powiększające i modelujące usta wykorzystujące kwas hialuronowy zawarty w innowacyjnych preparatach Restylane Lip Voluma oraz Emervel Lips, które zapewnią naturalny wygląd i długotrwały, subtelny efekt.

Na czym polega zabieg?

W dolną i górną wargę lekarz podaje odpowiednio dobraną ilość kwasu hialuronowego tak, by uzyskać pożądany kształt. Warto przy tym pamiętać, że zasadą medycyny estetycznej jest uwypuklanie naturalnego piękna a zabieg ma korygować i upiększać bez efektu „sztuczności i przerysowania”. Po aplikacji preparatu lekarz dokładnie masuje wargi, by rozprowadzić tym samym preparat i wymodelować pożądany kształt ust.

Dla kogo jest zabieg?

Dla wszystkich osób bez względu na wiek, które nie są zadowolone z kształtu ust, mają nieharmonijną linię warg, i których problemem są pozbawione elastyczności oraz objętości usta. To również doskonały zabieg dla tych, którzy chcą podkreślić atuty swojej urody i uwypuklić ich naturalne piękno.

Jak długo utrzymują się efekty?

Rezultaty zabiegu są natychmiastowe, ale na finalne efekty trzeba poczekać 2-3 dni – w tym czasie zazwyczaj mija niewielki obrzęk po iniekcji. Efekty utrzymują się kilka miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji, wieku czy też prowadzonego stylu życia.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zabieg jest komfortowy i praktycznie bezbolesny. Niewielki obrzęk ust zazwyczaj ustępuje po 2-3 dniach a właściwy, ostateczny kształt ust formuje się po około dwóch tygodniach od zabiegu.

Modelowanie twarzy, lifting

Bezbolesny lifting twarzy stał się możliwy dzięki wprowadzeniu w niektórych preparatach lidokainy oraz zastosowaniu kaniul. Dzięki tej metodzie uzyskaliśmy znaczne ograniczenie ilości wkłuć a także zmniejszyliśmy urazowość tkanek co spowodowało, że zabiegi nie pozostawiają praktycznie zasinień.
Uzyskujemy znakomite efekty bez konieczności zabiegu operacyjnego.

Restylane®

Preparaty należące do linii Restylane to szeroki wybór wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, które umożliwiają korekcję i rewitalizację różnych obszarów twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Produkty dopasowane są do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz zabiegów wypełniania zmarszczek, łagodnego przywracania objętości ust, brody czy policzków oraz modelowania twarzy.
Sekretem działania i skuteczności preparatów Restylane są dwie unikatowe technologie produkcji, dzięki którym preparaty idealnie dopasowują się do każdej tkanki.
Stabilizowany kwas hialuronowy stworzony dzięki opatentowanej technologii NASHA™ charakteryzuje się wysoką trwałością, wypełnia komórki zwiększając ich objętość i stymulując je do produkcji kolagenu. W efekcie skóra zyskuje sprężystość i jędrność, a rezultaty są naturalne, zapewniając piękny, młodzieńczy wygląd.
Marka Restylane obejmuje również produkty stworzone na bazie technologii Optimal Balance Technology™ stworzonej w celu bezpiecznego i trwałego leczenia objawów starzenia. Każdy z preparatów, dzięki odpowiednio dopasowanym parametrom perfekcyjnie integruje się ze skórą i zapewnia jej stosowne uniesienie. Dzięki temu produkty zaspokajają indywidualne potrzeby estetyczne pacjentów.
Wszystkie produkty z rodziny Restylane zawierają kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, są przebadane, sprawdzone i skuteczne. Posiadają stężenie na bezpiecznym poziomie, zapewniając jednocześnie długotrwałe, naturalne efekty zabiegów.
Dostępne są również preparaty z dodatkiem lidokainy, środka znieczulającego, dzięki czemu zabieg jest komfortowy dla pacjenta.
28 milionów przeprowadzonych zabiegów na całym świecie świadczy o wysokiej jakości produktu oraz zaufaniu, jakim cieszy się marka Restylane.

kwas hailuronowy - kwas kwasowi nierówny

Restylane® = bezpieczeństwo, natychmiastowy i naturalny efekt, udowodnione długotrwałe rezultaty

przekrój skóry

Wypełniacze Restylane stosowane są do wygładzania zmarszczek, dodawania objętości ustom, modelowania i konturowania twarzy. Zależnie od Twoich potrzeb lekarz dobiera odpowiedni produkt:

Restylane
był pierwszym produktem w swoim rodzaju i jest obecnie uznawany za złoty standard wśród produktów do wygładzania zmarszczek, takich ja zmarszczki gładzizny między brwiami, na czole oraz bilateralnych między nosem a ustami.

Restylane Fynesse
stosowany do wypełnienia drobnych zmarszczek w okolicy oczu, gładzizny, bruzd palacza i w okolicy ust.

Restylane Lyft
delikatnie wypełnia głębsze zmarszczki i fałdy, takie jak fałdy wargowo-nosowe i poziome zmarszczki czoła, dzięki czemu Twoja twarz zyskuje łagodniejszy wyraz.

Restylane Refyne
daje naturalnie wyglądające efekty, służy do wypełnienia bruzd wargowo-nosowych, linii marionetki oraz korekty doliny łez.

Restylane Defyne
pozwala uzyskać objętość w okolicach skroniowych, policzków, bruzd nosowo-wargowych i brody.

Restylane Volyme
uwydatnia piękno konturów twarzy przywracając lub zwiększając objętość brody i policzków. Dzięki wolumizującym własciwościom Restylane Volyme pozwala osiągnąć efekt liftingu twarzy.

Restylane Lyps
uwydatnia piękno ust, zachowując ich naturalny wygląd i miękkość. Doskonale wypełnia, tworząc naturalną objętość i jednocześnie wygładza zmarszczki ust.

Restylane Vital (odmłodzenie skóry normalnej)
Restylane Vital to łagodny żel przeznaczony do rewitalizacji dojrzałej skóry z wyraźnymi oznakami fotouszkodzenia. Łagodnie i naturalnie wygładzając skórę sprawia, że cera wygląda zdrowo. Zapewnia długotrwały efekt.

Restylane Vital Light (odmłodzenie skóry wrażliwej)
Restylane Vital Light to łagodny i płynny żel dedykowany do rewitalizacji skóry bez wyraźnych oznak fotouszkodzenia. Jest odpowiedni do stosowania na wrażliwych obszarach, takich jak szyja, dekolt i wierzchnia część dłoni.

Przykładowe zastosowania
Przykładowe zastosowania RestylanePrzykładowe zastosowania Restylane
Przykładowe zastosowania RestylanePrzykładowe zastosowania Restylane

Lifting Hybrydowy Restylane

Preparaty należące do linii Restylane to szeroki wybór wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, które umożliwiają korekcję i rewitalizację różnych obszarów twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Produkty dopasowane są do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz zabiegów wypełniania zmarszczek, łagodnego przywracania objętości ust, brody czy policzków oraz modelowania twarzy. Sekretem działania i skuteczności preparatów Restylane są dwie unikatowe technologie produkcji, dzięki którym preparaty idealnie dopasowują się do każdej tkanki. Stabilizowany kwas hialuronowy stworzony dzięki opatentowanej technologii NASHA™ charakteryzuje się wysoką trwałością, wypełnia tkanki zwiększając ich objętość i stymulując je do produkcji kolagenu. W efekcie skóra zyskuje sprężystość i jędrność a rezultaty są naturalne, zapewniając piękny, młodzieńczy wygląd. Marka Restylane obejmuje również produkty stworzone na bazie technologii Optimal Balance Technology™ stworzonej w celu bezpiecznego i trwałego leczenia objawów starzenia. Każdy z preparatów, dzięki odpowiednio dopasowanym parametrom perfekcyjnie integruje się ze skórą i zapewnia jej stosowne uniesienie. Dzięki temu produkty zaspokajają indywidualne potrzeby estetyczne pacjentów.

Wszystkie produkty z rodziny Restylane zawierają kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, są przebadane, sprawdzone i skuteczne. Posiadają stężenie na bezpiecznym poziomie, zapewniając jednocześnie długotrwałe, naturalne efekty zabiegów. Dostępne są również preparaty z dodatkiem lidokainy, środka znieczulającego, dzięki czemu zabieg jest komfortowy dla pacjenta.

Lifting Hybrydowy to nowoczesne podejście do zabiegów medycyny estetycznej. To unikatowy zabieg, który kompleksowo wpływa na poprawę wyglądu. Trzy różne produkty Restylane (Restylane Lyft, Restylane Defyne, Restylane Volyme), dwie różne technologie NASHA i OBT, które oddzielnie zapewniają efekt liftingu, delikatnego modelowania oraz subtelne dodanie objętości. Stosowane łącznie, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta pozwolą uzyskać naturalny efekt odmłodzenia i podkreślenia piękna podczas jednego zabiegu. Bez przerysowania, bez sztucznego efektu, bez szablonu. Lifting Hybrydowy to zabieg szyty na miarę, dostosowany do Twoich potrzeb i predyspozycji.

Teosyal®

Teosyal jest pełnym asortymentem do korekcji zmarszczek opartym w 100% na kwasie hialuronowym.

Cechy:

 • poziom protein jeden z najniższych wśród wszystkich produktów na rynku.
 • niski poziom endoksyn bakteryjnych
 • jednofazowy homogeniczne żel

Zalety:

 • zmniejszone ryzyko reakcji uczuleniowych
 • ograniczone ryzyko zapalenia, zaczerwienienia i obrzęku
 • przedłużona trwałość
 • optymalna lepkość i elastyczność umożliwia skuteczne i trwałe wypełnienie

TEOSYAL MESO – Nawilażanie skóry
FIRST LINES – Powierzchowne zmarszczki, kurze łapki
TOUCH UP – Średnie zmarszczki, wszystkie obszary
GLOBAL ACTION – Średnie zmarszczki, wszystkie obszary
DEEP LINES – Bardzo głębokie zmarszczki, bruzdy
KISS – Korekcja i powiększanie ust
ULTRA DEEP – Korekcja tkanki w obrębie twarzy, bardzo głębokie zmarszczki w grubej skórze
REDENSITY (II) – Okolica oka
RHA1 – Dynamiczne obszary twarzy: zmarszczki drobne i powierzchowne
RHA2 – Dynamiczne obszary twarzy: średnie zmarszczki, umiarkowane fałdy nosowo-wargowe

Przykładowe zastosowania

Teosyal

Redensity (II) – okolica oka

Redensity, to gama produktów najnowszej generacji służących do korekcji zmarszczek. Dzięki zawartości unikalnych składników nadają się doskonale do szczególnie wrażliwych obszarów twarzy.

Redensity [II] jest najnowszym produktem stworzonym w laboratorium Teoxane, dedykowanym leczeniu okolicy oka. Zapewnia długotrwałą korekcję, przy jednoczesnej doskonałej tolerancji, potwierdzonej badaniami klinicznymi.

Redensity [II] to rewolucyjny produkt 3 w 1. Zawiera on optymalnie dobrane stężenie kwasu hialuronowego (HA) – 15 mg/g, delikatne usieciowanego, a także kompleks odnawiający skórę i lidokainę.

Redensity [II] jest nowym, unikalnym żelem o niskich właściwościach higroskopijnych, specjalnie opracowanym do wykonywania zabiegów delikatnej strefy wokół oczu, dzięki czemu minimalizuje ryzyko powstania obrzęku. Oprócz tego, Redensity [II] jest lekkim żelem z optymalnie dostosowanymi właściwościami mechanicznymi, wywierającym minimalny nacisk na tkanki, tak aby do minimum ograniczyć ryzyko powstawania obrzęku (1,5%)(1), co zostało potwierdzone w 3 fazie badań klinicznych (67 pacjentów monitorowanych przez rok).

Wiskoelastyczność żelu Redensity [II] jest tak dobrana, aby „otulić” obszar wokół oczu. Redensity [II] różni się od innych wypełniaczy, gdyż umożliwia doskonałą kontrolę rozmieszczenia produktu przy ułatwionej technice podawania. Lekarze cenią sobie jego łatwość podawania (81%) i właściwości modelowania (100%).

Redensity [II] jest przeznaczony do zabiegów okolic oczu a także do delikatnych zmarszczek, zapewniając naturalną, bezpieczną i długotrwałą korekcję.

Redensity01

Teosyal RHA 1 i RHA 2 – dynamiczne obszary twarzy

Teosyal RHA 1 służy do wypełniania drobnych zmarszczek i zmarszczek mimicznych twarzy, szyi i dekoltu. Preparat RHA 2 stosowany jest na średnie zmarszczki, umiarkowane fałdy nosowo-wargowe, czoło, okolice ust. Badania potwierdziły skuteczność w zakresie poprawy wyglądu po upływie 9 miesięcy; efekty po zastosowaniu Teosyal RHA utrzymują się przez dłuższy okres czasu w porównaniu z produktami referencyjnymi.

Teosyal RHA1 50

JUVÉDERM®

JUVÉDERM® Ultra 2 to wstrzykiwany implant przeznaczony do wypełniania średnich zagłębień skórnych poprzez iniekcję do średniej warstwy skóry oraz do podkreślania konturu ust.
Obecność lidokainy ma na celu zmniejszenie bólu odczuwanego przez pacjenta.

JUVÉDERM® Ultra 4 to wstrzykiwany implant przeznaczony do wypełniania głębokich zagłębień skórnych poprzez iniekcję w głęboką warstwę skóry oraz do zwiększania objętości ust i kości policzkowych.
Obecność lidokainy ma na celu zmniejszenie bólu odczuwanego przez pacjenta.

JUVÉDERM® Volift to preparat służący do konturowania twarzy i leczenia głębokich zmarszczek takich jak fałdy nosowo-wargowe. Umożliwia on uzyskanie harmonijnych i długotrwałych efektów utrzymujących się do 15 miesięcy.
Dodatek lidokainy (0,3%), łagodnego miejscowego środka znieczulającego, zapewnia pacjentom większy komfort podczas zabiegu i powoduje, że ból w czasie iniekcji jest słabszy niż w przypadku stosowania produktów bez środka znieczulającego.

JUVÉDERM® Ultra Smile preparat z zawartością lidokainy służy do powiększania objętości ust i podkreślania konturu ust.

JUVÉDERM® Volbella wypełniacz z zawartością lidokainy. Poprawia kontur ust, zwiększa objętość warg, wypełnia zmarszczki palacza i marionetki, podnosi opadnięte kąciki ust. Efekt trwałości wypełnienia do 12 miesięcy, minimalny obrzęk.

007 voluma_lidocaine_F1 30(2)
20120831_volbella_1W5A7334 30

Princess® udostepniono przez CROMA

Linia Princess® to bazująca na naturalnym kwasie hialuronowym gama najwyższej jakości produktów, które powstały z myślą o kompleksowej przeciwstarzeniowej terapii skóry. Preparaty Princess® są przeznaczone do wykonywania profesjonalnych zabiegów wypełniania zmarszczek, modelowania twarzy oraz mezoterapii skóry. Skutecznie uzupełniają naturalny niedobór kwasu hialuronowego związany z procesami starzenia się skóry, zapewniając redukcję zmarszczek, modeling twarzy, długotrwałe nawilżenie skóry, zwiększenie napięcia naskórka, usunięcie przebarwień i poprawę kolorytu skóry twarzy i ciała.

Zabiegi wypełniania zmarszczek i mezoterapii wykonane z zastosowaniem preparatów Princess® gwarantują naturalne, natychmiastowe efekty, są skuteczne, bezpieczne i doskonale tolerowane przez pacjentów.

Wypełniacze Princess®:

Princess® Filler — to sterylny, ulegający biodegradacji, wiskoelastyczny, idealnie czysty, izotoniczny i homogenizowany wypełniacz: powoduje długotrwały, ale nie permanentny efekt. Powoli rozchodzi się w skórze, nadając jej gładki i naturalny wygląd. Wskazany jest do iniekcji do skóry właściwej i tkanki podskórnej w celu korekty umiarkowanych lub znacznych zmarszczek, fałd na twarzy (takich jak fałdy nosowo-wargowe) oraz blizn. Zalecany do zwiększenia objętości warg, może być stosowany na całej twarzy.

usuwanie zmarszczek warszawa

Princess® Volume — hialuronowy wypełniacz zmarszczek do głębszych zabiegów. Zawiera mocno wiązany krzyżowo żel z kwasu hialuronowego; jest wyjątkowo elastyczny, dlatego efekty są bardzo widoczne i naturalne. Wypełnia policzki i wygładza głębokie zmarszczki oraz fałdy na twarzy, sprawiając, że skóra staje się jędrna i pełna wigoru.

udostepniono przez CROMA

udostepniono przez CROMA

udostepniono przez CROMA

Neauvia

Neauvia Intense jest preparatem kwasu hialuronowego o stężeniu 28 mg/ml. Nadaje się zarówno do wypełniania tkanek i modelowania objętościowego, jak i poprawy nawilżenia oraz napięcia skóry, szczególnie na twarzy, ale także płatków uszu, ust, dłoni, wierzchów stóp, części intymnych. Rekomendowana technika podawania – podskórnie.

Neauvia Intense

Neauvia Organic Rheology jest preparatem kwasu hialuronowego. Dodatek dwóch aminokwasów: glicyny i l-proliny, będących głównym składnikiem kolagenu, powoduje, że otrzymany estetyczny efekt jest długotrwały, a jakość skóry i jej nawilżenie zdecydowanie lepsze. Preparat doskonale nadaje się do nawilżenia w obrębie czerwieni wargowej oraz ich naturalnego i subtelnego wymodelowania.

Neauvia Rheology

Neauvia Organic FOR MEN to odpowiedź dla wymagających mężczyzn. Specjalnie zaprojektowana formuła organicznych wypełniaczy spełnia oczekiwania skóry mężczyzny. Intense Man może być używany do wypełniania bruzd i głębokich zmarszczek. Zauważalne zatrzymanie procesów starzenia na okres ponad 12 miesięcy. Jest to produkt polecany szczególnie dla tych Panów, którzy borykają się z utratą objętości skóry i obserwują u siebie zapadające policzki lub opadający owal twarzy.

 Neauvia Intense For Men

Filorga – Art Filler®

Filorga, francuski lider w dziedzinie medycyny estetycznej, wprowadził wyjątkową linię wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Innowacyjne preparaty ART FILLER® dedykowane są do wypełniania zmarszczek, modelowania i poprawy wolumetrii twarzy,korygowania kształtu i powiększania ust oraz nawilżania i rewitalizacji skóry.

Gama ART FILLER® to 4 wypełniacze (Fine Lines, Universal, Volume i Lips), oparte na nowatorskiej technologii TRI-HYAL, które są odpowiedzią na wszystkie potrzeby związane z procesem starzenia się twarzy. Technologia ta polega na wykorzystaniu 3 rodzajów kwasu hialuronowego, które umożliwiają uzyskanie optymalnego efektu odmłodzenia. Po zabiegach twarz wygląda pięknie, młodo, naturalnie i świeżo. Wypełniacze ART FILLER® są tak dopracowane, że pozwalają uniknąć niepożądanego efektu sztuczności i maski.

Podstawowym składnikiem produktów jest kwas hialuronowy (HA) pochodzenia niezwierzęcego, dzięki czemu jest on znakomicie tolerowany przez organizm i bezpieczny w stosowaniu. W gamie wykorzystano 3 rodzaje kwasu hialuronowego w technologii TRI-HYAL. Dzięki temu preparaty ART FILLER® można stosować do różnych części twarzy, ciała i dłoni. Daje to możliwość likwidowania wszystkich objawów starzejącej się skóry oraz profilaktyki anti-aging.

Mezoterapia Filogra Lift Booster (NTCF 135HA + Art Filler Fine Lines)

Mezoterapia igłowa Filorga Lift Booster łączy skuteczność bogatego w kwas hialuronowy i 59 składników stymulujących skórę: NCTF 135HA oraz preparatu liftingującego i wypełniającego drobne i powierzchowne zmarszczki: Art Filler Fine Lines. NCTF 135 HA odżywia skórę, poprawia jej jakość i poziom nawilżenia, wyrównuje jej koloryt oraz zmniejsza pory, podczas gdy Art Filler Fine Lines dzięki zawartości 3 form kwasu hialuronowego, liftinguje twarz oraz wygładza już widoczne drobne i powierzchowne zmarszczki (kurze łapki, okolica ust).

Mezoterapia Filorga Bio Nutri Lift (Filorga Hydra Booster + Lift Booster)

Bio Nutri Lift to innowacyjne połączenie dwóch zabiegów: Filorga Hydra Booster oraz Lift Booster – które dzięki synergicznemu działaniu odżywiają, nawilżają i poprawiają elastyczność skóry, aby uzyskać młodszy i wypoczęty wygląd oraz długotrwały lifting skóry.
Bio Nutri Lift to doskonały duet dwóch zabiegów, który skutecznie sprawdza się w walce z oznakami starzenia, odżywia oraz przywraca prawidłowy poziom nawilżenia i blask skóry oraz liftinguje twarz. Dzięki synergicznemu zastosowaniu dwóch procedur: Hydra Booster i Lift Booster, Bio Nutri Lift zapewnia wielopoziomowe nawilżenie wszystkich warstw skóry i naskórka, odbudowuje strukturę skóry, poprawiając jej gęstość, wygładza powierzchowne zmarszczki oraz działa ujędrniająco, rozświetlająco i zwęża rozszerzone pory. Dzięki zawartości wypełniacza Art Filler Fine Lines zapewnia długotrwały efekt liftingu, rewitalizuje skórę, stymuluje produkcję włókien kolagenu oraz elastyny oraz wygładza drobne zmarszczki.
Bio Nutri Lift to nie tylko znakomity zabieg dla osób, których twarz wymaga liftingu, a skóra odżywienia i nawilżenia. Jest to świetny zabieg profilaktyczny, który przedłuża młody i zdrowy wygląd skóry.

Zalecenia:

 • dla osób z cienką, wiotką i odwodnioną skórą;
 • dla osób z poszarzałą skórą, która wymaga regeneracji oraz rozświetlania;
 • na powierzchowne zmarszczki, rozszerzone pory;
 • prewencyjnie w celu opóźnienia procesu starzenia.

Wskazania pozabiegowe:

 • w dniu iniekcji oraz kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, wystawiać skóry na działanie promieni UV;
 • powinno się unikać zarówno bardzo niskiej, jak i bardzo wysokiej temperatury;.

Skutki uboczne:

 • mogą się zdarzyć niewielkie i krótkotrwałe działania niepożądane: siniaczki i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia; ustępują one zwykle 3-6 dni po zabiegu.

Przeciwskazania:

 • ciąża;
 • alergia;
 • cukrzyca (niewyrównana);
 • stany zapalne skóry;
 • opryszczka;
 • terapia lekami obniżającymi krzepliwość skóry.

Neauvia Stimulate

Neauvia Organic Stimulate jest produktem szczególnym pod wieloma względami. Przede wszystkim ma domieszkę hydroksyapatytu – aż 1%! Poza tym zawiera jedno z wyższych dostępnych na rynku stężenie 26 mg/ ml ustabilizowanego hialuronianu sodu o wysokiej konsystencji. W produkcie połączono cechy aktywności biologicznej i biokompatybilności kwasu hialuronowego z tymi, które mają mikrosfery hydroksyapatytu, poprawiając tym samym efekt wypełnienia tkanek i odporność na biodegradację. Produkt może być stosowany zarówno do wypełniania ubytków tkanek, jak i do pobudzania wytwarzania kolagenu przez organizm w miejscach, do których został podany. Zalecany do korekty wolumetrycznej oraz poprawy gęstości i objętości tkanek, kości jarzmowych, dłoni, kolan – nadaje się do stosowania wszędzie tam, gdzie są potrzebne wypełniacze. Wskazana technika podawania – podskórnie.

Cechy:

 • hydrożel z kwasem hialuronowym pochodzącym z bakterii niepatogennych dla człowieka
 • zawartość mikrosfer hydroksyapatytu wapnia stymuluje produkcję kolagenu
 • innowacyjna technologia otrzymywania kwasu hialuronowego używa minimalnego nośnika, nie używa się żadnych rozpuszczalników organicznych, a proces oczyszczania jest bardzo skuteczny
 • struktura żelu przypomina otaczające go tkanki skóry

Korzyści:

 • wysoka wydajność, plastyczność, biokompatybilność, nie migruje
 • bardzo czysty produkt
 • niskie ryzyko reakcji immunologicznej
 • naturalny wygląd i dobre samopoczucie pacjenta
 • wysoce wolumetryczny produkt
Neauvia

Neauvia Stimulate Man
łączy ze sobą efekt wypełnienia i stymulacji. Dzięki unikatowej budowie idealnie rozmieszcza się w grubej skórze mężczyzn, nie ulega przmieszczeniom w tkance i dociera głębiej. Dodatek hydroksyapatytu wapnia stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu rekonstruując swego rodzaju stelaż dla skóry. Tak dopasowany produkt pozwala przywrócić jędrność skórze i mimo jej ciężkiej struktury utrzymać na powstałym stelażu włókien kolagenowych.

 

 

Radiesse™ – nowy zabieg na bazie hydroksyapatytu wapnia

 

Radiesse™ to jeden z najbardziej oryginalnych preparatów wypełniających zmarszczki, który oprócz działania wypełniającego, służy do modelowania konturu twarzy. Zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę, jednak bez nadmiernego dodawania objętości.

Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów dłużej. Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o unikalnym i opatentowanym składzie, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. To gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu.

 

Podwójny efekt działania Radiesse™

 

Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

 

 

Jak stosować

Radiesse™ może być stosowany do wypełnienia umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych, obszarów jarzmowych oraz poprawy kształtu i konturu twarzy, w tym także nosa.

Radiesse™ stosuje się również do odmładzania grzbietowej powierzchni rąk, bowiem dłonie podobnie jak twarz zdradzają upływ czasu. Na ich zewnętrznej stronie coraz wyraźniej odznaczają się naczynia i kości. Utraconą objętość można odzyskać dzięki zabiegowi z Radiesse™.

 

Decydując się na zabieg, nie ma potrzeby wykonywania testów antyalergicznych, preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Radiesse™ jest w 100% biokompatybilny tj. wchłania się sposób naturalny. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3-4 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny i w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający. Pacjenci z reguły zaraz po wypełnieniu wracają do pełnej aktywności. Możliwe objawy niepożądane takie jak obrzęk, ból, zasinienia czy zaczerwienienie ustępują zwykle po 2-3 dniach. Bezpieczeństwo i skuteczność Radiesse™ zostało potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi.

 

Przykładowe efekty działania kuracji preparatem Radiesse™

 

 

 

 

 

Sculptra™ — kwas L-polimlekowy

 

Preparat Sculptra™ można określić jako środek wolumetryczny, ponieważ wyrównuje on głębokie zmarszczki i fałdy oraz uzupełnia ubytki w objętości twarzy, będące następstwem procesu starzenia. Sculptra™ nie jest ani działającym czasowo środkiem wypełniającym ani też stałym implantem. Jest to wyjątkowa substancja, której działanie polega na pobudzaniu tkanek twarzy pacjenta do produkcji własnego kolagenu, który uzupełnia niedobory w skórze. Zapewnia to naturalnie wyglądający efekt. Preparat działa stopniowo, przywracając to, co zostało utracone. Po pomyślnej realizacji całego planu leczenia, efekty mogą utrzymać się przez ponad 2 lata.
Terapia preparatem Sculptra™ to metoda dyskretna, której efekty kosmetyczne pojawiają się stopniowo. Pełna korekcja wymaga zazwyczaj wykonania 2 lub 3 zabiegów, a rezultaty wyglądające bardzo naturalnie, powinny być widoczne po około sześciu tygodniach. Badania kliniczne wykazały, że efekt działania preparatu SculptraTerapia preparatem Sculptra™ może się utrzymywać przez ponad 2 lata, to jest znacznie dłużej niż w przypadku innych metod korekcji.
Od 1999 roku na świecie wykonano nim ponad 150.000 zabiegów. Główny składnik preparatu Sculptra™, kwas L-polimlekowy, jest stosowany w medycynie od ponad 30 lat. Jest to substancja biokompatybilna (tzn. nieszkodliwa dla ludzkiego organizmu), biodegradowalna (tzn. rozkładana lub metabolizowana w ludzkim organizmie) i dobrze tolerowana. Przed zabiegiem nie jest konieczne przeprowadzanie testów alergicznych.

 

Preparat Sculptra™ można stosować do korekcji różnych partii twarzy:

 • głębokich fałdów, jakie tworzą się między nosem a ustami (zmarszczek nosowo-wargowych)
 • bruzd w kącikach ust (zmarszczek marionetkowych)
 • zapadniętych policzków
 • zmarszczek na policzkach i podbródku
 • okolic kości policzkowych

 

Często zadawane pytania

 

Kto przeprowadza zabieg z użyciem preparatu Sculptra™?

 

Zabieg przeprowadza w swoim gabinecie lekarz specjalista, który odbył odpowiednie szkolenie w zakresie prawidłowego stosowania preparatu Sculptra™. Lekarz najpierw oczyszcza skórę pacjenta, a następnie wstrzykuje preparat Sculptra™ w te partie twarzy, które mają zostać skorygowane.

 

Czy zabieg jest bolesny?

 

Jak zawsze w przypadku zastrzyków, pacjent odczuwa pewien dyskomfort. Może wystąpić krótkotrwałe pieczenie w miejscu wkłucia. Kompres z lodem przyłożony po zabiegu pomaga ukoić skórę. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, lekarz może również podać działający miejscowo środek znieczulający.

 

O czym muszę pamiętać po zabiegu?

 

Lekarz udziela pacjentowi specjalnych wskazówek dotyczących pielęgnacji po zabiegu. Obejmuje ona między innymi masaż poddanych zabiegowi partii twarzy przez pierwsze kilkanaście dni po zabiegu. Wystarczy kilkuminutowy masaż wykonywany parę razy dziennie. Pacjent powinien poinformować lekarza o wystąpieniu jakichkolwiek efektów niepożądanych, takich jak np. utrzymujące się zaczerwienienie i obrzęk twarzy w okolicy wstrzyknięć.

 

Czy mogą wystąpić jakieś efekty niepożądane?

 

Do najczęściej występujących działań niepożądanych wynikających ze stosowania preparatu Sculptra™ należą reakcje powszechnie występujące w następstwie zastrzyku, takie jak krwawienie, tkliwość lub ból, zaczerwienienie, sińce lub opuchlizna (obrzęk) w miejscu wkłucia. Objawy te ustępują zazwyczaj po 2-6 dniach. Jedynym efektem niepożądanym, jaki może wystąpić po upływie dłuższego czasu od zabiegu, jest pojawienie się pod skórą, w poddanych zabiegowi partii twarzy, niewielkich grudek. Mogą być one niewidoczne dla oka i wyczuwalne jedynie podczas uciskania skóry. Grudki te pojawiają się na ogół po upływie 6 do 12 miesięcy od pierwszego zabiegu i niekiedy zanikają samoistnie. Zgłaszano również występowanie guzków widocznych gołym okiem, którym może towarzyszyć zaczerwienienie lub przebarwienie skóry w miejscu leczenia. Podobnie jak wszystkie inne procedury obejmujące zastrzyki, zabieg wstrzyknięcia preparatu SculptraT niesie ze sobą ryzyko infekcji. Wystąpienie efektów niepożądanych należy zgłosić lekarzowi.