Usuwanie przebarwień

Problem zmian skórnych dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn niezależnie od wieku. Przebarwienia są plamami, które odróżniają się od reszty skóry, a ich przyczyną może być nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, zaburzenia hormonalne, czynniki genetyczne i nie tylko. W salonie Bellisana w Warszawie wykonujemy usuwanie przebarwień przy użyciu preparatu Dermamelan. Kuracja uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych terapii depigmentacyjnych.

Usuwamy takie przebarwienia jak:

  1. piegi
  2. plamy soczewicowate starcze
  3. ostuda
  4. plamy posłoneczne.

Kolor ludzkiej skóry warunkuje melanina produkowana w komórkach barwnikowych w naskórku. Gdy mamy do czynienia z jej nadmiernym gromadzeniem, powstają brunatne/brązowe plamy (głównie na odkrytych częściach ciała jak twarz, ręce, szyja). Przyczyn nadmiernego gromadzenia melaniny może być wiele – jednak nawet po usunięcia ich źródła, może być konieczne usunięcie pozostałych na skórze zmian.

Oferowane przez nas kuracje nie tylko pomogą przywrócić jednolity koloryt skóry, ale też jej blask i gładkość.

DERMAMELAN

Terapia Dermamelan przebiega podobnie jak Cosmelan – w gabinecie lekarskim zostaje zaaplikowany preparat o wysokim stężeniu substancji depigmentacyjnych, który po kilku godzin pacjent zmywa sam w domu. Następnie miejsca pokryte przebarwieniami należy systematycznie smarować kremem, który podtrzymuje efekt zabiegu i nie tylko usuwa przebarwienia, ale i intensywnie nawilża oraz odżywia.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu usuwania przebarwień

Oferowana przez salon Bellisana w Warszawie terapia wybielająca jest bezpieczna, jednak należy zwrócić uwagę na kilka przeciwwskazań do zabiegów, jakimi są:

  • ciąża i laktacja
  • alergie skórne
  • opryszczka w fazie aktywnej
  • niedawno wykonane zabiegi depilacji oraz peelingujące
  • aktywne stany zapalne skóry.

W celu eliminacji zmian pigmentacyjnych należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarskich. Przerwanie terapii może spowodować ponowne pojawienie się plam i przebarwień.