Powiększanie piersi i kształtowanie ciała

Los Deline hydrophilic gel

Czym jest Los Deline hydrophilic gel?

Preaparat wolumetryczny Los Deline hydrophilic gel to hydrofilowy żel składający się w 98% z soli fizjologicznej i w 2% z poliamidu będącego substancją wiążącą sól oraz nadającą odpowiednią objętość preparatowi. To preparat stanowiący alternatywę między innymi dla implantów piersi czy pośladków – stosowany jest do modelowania oraz konturowania ciała bez ingerencji chirurgicznej oraz długiego czasu rekonwalescencji.

W warszawskim salonie Bellisana Los Deline hydrophilic gel wykorzystywany jest do takich zabiegów jak powiększanie piersi, modelowanie piersi, powiększanie pośladków, korekta niedoskonałości tkanek miękkich.

Wskazania do zabiegu z użyciem żelu hydrofilowego:

 • asymetria piersi
 • poprawa kształtu pośladków
 • zwiększenie objętości oraz poprawa kształtu piersi
 • tzw. „płaskie pośladki”
 • korekta pooperacyjnych deformacji pośladków
 • korekta defektów piersi, np. wyrównanie ubytków po zabiegach
 • asymetria pośladków, wrodzona dysproporcja
 • korekta wad tkanek miękkich różnej etiologii, np. po zabiegu liposukcji.

Jak wygląda zabieg?

Wykonywane w warszawskim salonie Bellisana zabiegi przy użyciu preparatu wypełniającego Los Deline hydrophilic gel trwają zazwyczaj około 1,5 godziny. Zabieg wiąże się z nakłuciami skóry, dlatego dla zwiększenia komfortu pacjenta stosujemy miejscowe znieczulenie w miejscu, które ma zostać poddane wkłuciu.

Preparat Los Deline hydrophilic gel jest wstrzykiwany do tkanek miękkich zgodnie z opracowanymi technikami podania za pomocą igły lub kaniuli, co minimalizuje ryzyko doznania urazu podczas zabiegu. Pacjent po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji i dlatego może od razu udać się do domu. Jest to zabieg o małej inwazyjności, a pierwsze efekty mogą być widoczne tego samego dnia. Na efekt końcowy należy jednak poczekać około 7 dni – wtedy znikną też ewentualne obrzęki powstałe po aplikacji preparatu. Efekt jest długotrwały – utrzymuje się do około 5 lat. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że efekt jest nie tylko długotrwały, ale i naturalny. Oznacza to, że zaaplikowany pod skórę preparat nie jest wyczuwalny w dotyku, nie są również widoczne kontury jego występowania – co zapewnia komfort psychiczny pacjenta, która poddał się zabiegowi z zastosowaniem preparatu Los Deline hydrophilic gel.

Zabieg może zostać wykonany jedynie przez lekarza posiadającego certyfikat ukończenia szkolenia z użyciem preparatu Los Deline hydrophilic gel.

Zalecenia po zabiegu

Nie jest wymagana rekonwalescencja, jednak zaleca się powrót do codziennych czynności po upływie 24 godzin od zabiegu. Miejsce poddane zabiegowi zostaje opatrzone jałowym opatrunkiem – pacjent może go samodzielnie zmienić przy użyciu jałowego plastra oraz środka odkażającego. Należy jednak pamiętać, by przy zmianie opatrunku zachować szczególną ostrożność i delikatnie obchodzić się z miejscem aplikacji preparatu. Ponadto po zabiegu powiększania piersi czy też pośladków z wykorzystaniem preparatu Los Deline hydrophilic gel należy:

 • unikać ucisku miejsca poddanego zabiegowi
 • zrezygnować z korzystania z solarium oraz sauny (przez miesiąc od zabiegu)
 • unikać wykonywania ćwiczeń związanych z napinaniem partii mięśniowych
 • wykonywać delikatny masaż okolicy poddanej zabiegowi według indywidualnych zaleceń lekarza (przez 3-4 tygodnie)
 • unikać mycia bieżącą wodą okolicy poddanej zabiegowi (do około 7 dni po zabiegu).

Dodatkowo pacjentom zaleca się noszenie bielizny modelującej przez 3-4 tygodnie po zabiegu. W przypadku korekcji bądź powiększania piersi należy również unikać spania na brzuchu (by nie powodować ucisku miejsc poddanych zabiegowi). Pacjent powinien zgłosić się na wizytę kontrolną zgodnie z zaleceniami lekarza.

Zalety zabiegów z wykorzystaniem preparatu Los Deline hydrophilic gel

Aplikacja hydrofilowego żelu do tkanek miękkich stanowi mniej inwazyjną metodę powiększania piersi czy pośladków niż implanty. Ze względu na małą inwazyjność zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, nie wiąże się również z tyloma ograniczeniami pozabiegowymi co inne, chirurgiczne metody kształtowania i modelowania ciała. Ryzyko powstania blizn oraz bliznowców jest tu także zredukowane do minimum. Notuje się również niski odsetek powikłań. W przeciwieństwie do implantów, preparat nie jest wyczuwalny pod skórą.

Niewątpliwą zaletą powiększania piersi i innych zabiegów z wykorzystaniem preparatu Los Deline hydrophilic gel jest mała bolesność zarówno w trakcie zabiegu, jak i po aplikacji żelu (jedyne dolegliwości bólowe wynikają z nakłucia igłą).

Przeciwwskazania do zabiegu

Powiększanie piersi i pośladków oraz inne zabiegi przy użyciu preparatu Los Deline hydrophilic gel wyróżnia mała inwazyjność, jednak nie oznacza to, że każdy pacjent może skorzystać z tej metody. Dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pacjentów, dlatego każdy zabieg wykonywany w salonie Bellisana w Warszawie poprzedzony jest konsultacją lekarską. Pozwoli ona na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, a także przedstawienie pacjentowi przewidywanego efektu, który zależy od indywidualnych cecha anatomicznych pacjenta.

Dopiero na podstawie szczegółowego wywiadu z pacjentem zostaje podjęta decyzja o zakwalifikowaniu go do zabiegu. Wszelkie przeciwwskazania omawiane są indywidualnie. Najczęściej występującymi przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • kłopoty z krzepliwością krwi
 • zaburzenia menstruacyjne
 • ostre choroby zakaźne
 • ciężkie i przewlekłe choroby somatyczne
 • ciąża
 • okres laktacji
 • stany zapalne skóry
 • choroby nowotworowe
 • nietolerancja bądź alergia na niektóre leki.

Skutki uboczne

Zabieg korekcji lub powiększania piersi bądź pośladków żelem hydrofilowym jest zabiegiem o małej inwazyjności i jest poprzedzony dokładnym wywiadem lekarskim. Dlatego też istnieje znikome ryzyko pojawienia się skutków ubocznych. Jednak, jak każda ingerencja w ludzkie ciało, aplikacja preparatu wypełniającego może powodować skutki uboczne. Należy jednak pamiętać, że mają one okres przejściowy. W przypadku wątpliwości zawsze warto skonsultować się z lekarzem. Przed kwalifikacją do zabiegu w naszym salonie Bellisana w Warszawie lekarz informuje każdego pacjenta o ewentualnych niedogodnościach po zabiegu, jakimi są:

 • możliwe niewielkie siniaki w miejscach wkłucia
 • dolegliwości bólowe w miejscu poddanym zabiegowi.

Pośladki przed i po zabiegu:

Pośladki przedpośladki po

Piersi przed i po zabiegu:

Biust 1 przedbiust 1 po biust 2 przedbiust 2 po biust 3 przedbiust 3 po biust 4 przedbiust 4 po