Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – młodość masz we krwi

Zabieg osoczem bogatopłytkowym znany jest również jako „wampirzy lifting” – skąd taka nazwa? Plasma Lifting opiera się na wykorzystaniu własnej krwi pacjenta zawierającej cenne osocze bogatopłytkowe o wyjątkowych właściwościach regeneracyjnych. Należy zaznaczyć, że żadne laboratorium na świecie nie jest w stanie skomponować tak bogatego w naturalne składniki i dobrze przyswajanego przez ludzki organizm koktajlu. W tej kategorii przemysł kosmetyczny nie ma żadnych szans z naturą. Osocze bogatypłytkowe, poza tak cennymi płytkami krwi, które mają zdolności regeneracyjne, zawiera także sole mineralne, witaminy A, D, E, K, hormony czy kwasy tłuszczowe.

Wskazania do zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego:

 • korekcja fałd i zmarszczek
 • wypełnienie potrądzikowych blizn
 • ogólna rewitalizacja skóry
 • regeneracja skóry po zabiegach chirurgii plastycznej
 • nadmierne wypadanie włosów
 • rozstępy
 • objawy stresu oksydacyjnego.

Technologia oparta o Plasma Lifting jest całkowicie naturalna i biokompatybilna z ciałem, stąd nie ma ryzyka nietolerancji, alergii czy też wystąpienia innych reakcji autoimmunologicznych. Daje przy tym długotrwałe efekty w postaci regeneracji oraz rewitalizacji skóry twarzy. Plasma Lifting dedykowany jest głównie dla pacjentów ze skórą wymagającą odnowy, a także dla każdego, kto poszukuje naturalnych i bezpiecznych produktów oraz technologii. To również propozycja dla osób, które są uczulone na inne preparaty stosowane powszechnie w rewitalizacji skóry. Technologia ta stosowana jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale i ortopedii, stomatologii czy też chirurgii.

Na rynku istnieje wiele zestawów do uzyskiwania osocza – Bellisana w Warszawie stawia na zestawy posiadające wszystkie wymagane atesty oraz certyfikaty potwierdzające nie tylko skuteczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo stosowania. Dlatego do uzyskiwania osocza bogatopłytkowego używamy  zestawów Plasma Lifting.

Na czym polega skuteczność Plasma Lifting?

Zestawy Plasma Lifting posiadają specjalną, opatentowaną technologię, która pozwala na otrzymanie osocza bogatopłytkowego – a więc osocza bogatego w żywe płytki krwi. Fakt ten jest szczególnie istotny, ponieważ płytki krwi są bardzo delikatną materią i już 3 minuty po odwirowaniu umierają. A tylko żywe płytki krwi mają zdolności regeneracyjne. W zestawach Plasma Lifting wykorzystano kilka technologii, które pozwalają uzyskać osocze bogate w żywe płytki krwi, które po wstrzyknięciu są w stanie regenerować komórka po komórce nasz organizm.

Jak wygląda zabieg z użyciem zestawów Plasma Lifting?

Zabieg z użyciem Plasma Lifting jest procedurą dosyć szybką. W pierwszej fazie lekarz pobiera niewielką ilość (8-24ml) krwi pacjenta do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie się osocza, które ma kolor słomkowy, co wyróżnia je od pozostałych składników krwi. Do strzykawki zawierającej nasze osocze dodaje się specjalny aktywator (wapń bądź trombinę), który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. W takim sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które staje się bazą do wykonania zabiegu.

Każdy z zestawów Plasma Lifting jest jednorazowy i zawiera wszystkie niezbędne akcesoria, w tym aktywatory konieczne do przygotowania koktajlu z naszej własnej krwi. Każde opakowanie powinno być otwarte bezpośrednio przed zabiegiem.

Zastosowanie:

 1. twarz – poprawa jakości skóry (cery, kolorytu, struktury, nawodnienia)
 2. szyja – zmarszczki poprzeczne
 3. dekolt – zmarszczki lub pomarszczona skóra
 4. głowa – łysienie
 5. grzbiet dłoni – pomarszczona, zniszczona skóra.

Efekty zabiegu

Uzyskane dzięki zestawowi Plasma Lifting osocze bogatopłytkowe może być aplikowane przy wykorzystaniu klasycznych technik mezoterapii, ale nie tylko. Może być ono stosowane jako monoterapia, a także w połączeniu z innymi zabiegami jak na przykład wolumetria, mikrodermabrazja czy też peeling. Każdy zabieg biostymulacji komórek skóry własnym osoczem bogatopłytkowym powoduje pobudzenie komórek macierzystych oraz fibroblastów do regeneracji włókien kolagenowych, a także do produkcji nowych włókien. Wzmocnione zostają także procesy autoregeneracyjne, co wpływa na spowolnienie procesów starzenia się skóry. W przypadku terapii skóry głowy podanie osocza bogatopłytkowego wpływa na zagęszczenie i regenerację włosów oraz ograniczenie ich wypadania.

Staramy się zapewnić komfort każdemu pacjentowi Bellisany w Warszawie. Jednak należy liczyć się z uczuciem dyskomfortu spowodowanym wkłuciem igły (miejsca poddane nakłuciom mogą zostać wcześniej posmarowane maścią znieczulającą).

Przeciwwskazania:

 • choroby nowotworowe
 • ciąża
 • okres laktacji
 • choroby krwi
 • miejscowe infekcje skórne
 • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)
 • choroby wirusowe (HIV, WZW B, WZW C)
 • niektóre choroby autoimmunologiczne.

Dbając o bezpieczeństwo naszych pacjentów, każdy zabieg wykonywany w salonie Bellisana w Warszawie poprzedzony jest konsultacją lekarską. Pozwala to nie tylko na rozpoznanie potrzeb oraz oczekiwań pacjenta co do efektów zabiegu, ale też pozwala na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.