Nici stożkowe haczykowate, Nici liftingujące

Nici liftingujące – Aptos

Nici liftingujące APTOS to rewolucyjna metoda liftingu twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici, które wchłaniają się w ciągu 360 dni, a efekt pozabiegowy utrzymuje się nawet do 2 lat. Zabieg nićmi APTOS zapewnia długotrwały efekt, gwarantując jednocześnie naturalny wygląd twarzy. W bezinwazyjny sposób przywraca pierwotne położenie tkanek, nadając skórze młody i świeży wygląd.

Aptos 01
Za pomocą nici Aptos można zlikwidować pojawiające się zmarszczki, obwisanie tkanek na twarzy i ciele, wiotczenie skóry. Pozbyć się podwójnego podbródka, “chomików”, zwiotczałej skóry na szyi oraz bruzd i fałdów z gwarancją trwałości osiągniętych efektów od 2 do 10 lat, w zależności od wybranej metodyki zabiegowej. Techniki Aptos to już prawie 20 lat doświadczeń na całym świecie i ponad 1 000 000 zadowolonych Pacjentów. Jednym ze składników nici jest kwas polimlekowy (L-lactic), który dodatkowo wywołuje efekt odmładzający, aktywując naturalną rewitalizację skóry i spowalniając procesy starzenia. Nici Aptos dają szczególnie dobre efekty u osób z wyraźnymi oznakami osłabienia struktury twarzy i utraty jędrności skóry. Umożliwiają efektowny, nieoperacyjny lifting twarzy także w przypadku wyraźnych zmian starzeniowych.
Poprawa jest widoczna bezpośrednio po zabiegu. Optymalny efekt jest w pełni widoczny po 2-3 tygodniach. Okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia. Rezultat utrzymuje się około 2 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Zalety nici Aptos:

 1. Odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, podniesienie owalu twarzy, lifting opadających tkanek.
 2. Naturalny efekt zabiegu – lifting wybranych obszarów tkanek miękkich bez ograniczenia skurczów mięśni mimicznych – zachowana zostaje ekspresja twarzy.
 3. Niewielka inwazyjność – zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, nie pozostawia żadnych blizn, po kilku dniach można wrócić do normalnego funkcjonowania.
 4. Bezpieczeństwo metody – nici Aptos stosowane są od ponad 20 lat przez wiodących ekspertów z zakresu medycyny estetycznej w 48 krajach, natomiast od przeszło 50 lat, są powszechnie wykorzystywane w chirurgii.
 5. Okrągłe haczyki pozwalają uniknąć uszkodzenia tkanek i nie wywołują rozległych zwłóknień.
 6. Wyjątkowa trwałość efektów – efekt odmłodzenia utrzymuje się nawet do 2 lat po zabiegu.
Aptos 02

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej zaledwie 10-15 minut.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Zastosowanie metody nici liftingującej pozwala osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych.
Efekty to wyraźne podciągnięcie, zliftingowanie luźnej, wiotkiej, opadającej skóry policzków, czoła i podbródka. Rezultaty są widoczne bezpośrednio po zabiegu, ale efekt narasta w czasie i utrzymuje się ok. 2-3 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Odczucia po zabiegu i możliwe skutki uboczne

Po zabiegu mogą wystąpić: bolesność, uczucie ciągnięcia, obrzęk, zaczerwienienie, czasowa asymetria, siniaki, nierówność konturu. W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić podwyższona temperatura (ponad 37,5 °C), pulsujący ból, zauważalna asymetria, pogłębianie się obrzęku. Wówczas niezwłocznie należy zgłosić się do swojego lekarza. Z reguły okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia.

Zalecenia pozabiegowe

W ciągu 24 godzin od wykonania procedury w obszarze zabiegowym należy przykładać zimny kompres. Przez okres 2-3 dni powstrzymywać się od picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków, a od alkoholu dłużej niż dwa tygodnie.
Po zabiegu zaleca się pacjentowi w domu przecierać miejsca wkłucia i wyprowadzenia igły roztworem na bazie spirytusu. W okresie około tygodnia od przeprowadzenia zabiegu zaleca się ograniczyć aktywność mimiki twarzy (nie jeść hamburgerów, głośno się nie śmiać), nie stosować masaży, unikać wysiłku fizycznego np. fitness, nie korzystać z zabiegów intensywnie rozgrzewających np. kąpieli w saunie, czy basenu. W obszarze zabiegowym nie stosować żadnych zabiegów rozgrzewających przez okres nie krótszy niż miesiąc od zabiegu implantacji nici. Jak również w okresie około dwóch miesięcy przeciwwskazany jest głęboki masaż, fizjoterapia i stosowanie innych technik – śródskórnie.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

 1. Choroby autoimmunologiczne;
 2. Ciężka choroba ogólnoustrojowa;
 3. Ciężkie, chwiejne nadciśnienie tętnicze;
 4. Hemofilia;.
 5. Zaburzenia psychiczne i neurotyczne;
 6. Stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanej interwencji;
 7. Tendencja do przerostu i bliznowacenia (tworzenia keloidów);
 8. Zaburzenia krwi;
 9. Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
 10. Zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych;
 11. Ciąża i laktacja;
 12. Wcześniej wprowadzone nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.

Efekty stosowania nici Aptos:

Aptos 03
Aptos 04
Aptos 05

Nici Aptos Nano Vitis

Rewitalizacja i wzmacnianie tkanek twarzy, szyi, dekoltu, ręki i biustu

Nić rozpuszczalna, bez wypustów, podwójnie skręcona na kształt warkocza, umieszczona w tępo zakończonej kaniuli. Polecana jest do rewitalizacji i wzmacniania tkanek różnych obszarów twarzy, szyi i ciała. Ten wyjątkowy kształt pomaga uruchamiać wewnątrztkankowe procesy regeneracyjne. Po zaimplantowaniu warkocz zaczyna się stopniowo rozkręcać, zwiększając objętość, wypełniając drobne zmarszczki i linie, jak wypełniacz, z tym, że precyzyjnie, tylko w miejscu wprowadzenia nici. Powierzchnia skóry ulega wyrównaniu i jest wyraźnie gładsza. Maksymalny efekt uzyskuje się w ciągu 1-1,5 miesiąca po zabiegu i utrzymuje się przez 1,5 do 2 lat.

Nici Aptos Body Excellence

Lifting różnych partii ciała – ramion, brzucha, ud, obszaru kolan, biustu

W tej metodzie stosuje się nici rozpuszczalne z wielokierunkowymi, specjalnie zaprojektowanymi wypustami. Unikalne cechy wypustów oraz dopasowana długość nici wzmacniają siłę unoszenia i podtrzymywania tkanek ciała. Body Excellence używane są do liftingu i odmładzania różnych partii ciała: piersi, ramion, brzucha, pośladków, wewnętrznej strony ud oraz kolan. Efektywny kształt nici skutecznie unosi cały obszar zabiegowy za pomocą prostej i nieinwazyjnej metody zabiegowej. Wykonany zabieg wzmacnia tkanki oraz sprawia, że skóra jest bardziej gładka i elastyczna.

Nici Aptos Light Lift Needle

Lifting podbródka

Nici z dwukierunkowyni wypustami implantowane są do podskórnej tkanki tłuszczowej. Umożliwiają w minimalnie inwazyjny i naturalny sposób podejść do zmian związanych ze starzeniem się tkanek miękkich. Light Lift Needle przymocowane są do podwójnej, obustronnie ostrej trójkątnej igły tnącej w środkowej jej części. Dzięki takiej strukturze lekarz może wykonać korekcję długiego odcinka o nierównych konturach, jak obszar podbródka. Nowy kształt i kontur widoczne są natychmiast po zabiegu a efekt utrwala się z upływem czasu.

Nici Aptos Light Lift Thread

Lifting linii żuchwy (chomiki)

Nici z dwukierunkowyni wypustami. Podwójna igła ma jedno wspólne ostrze. Nici przymocowane są do końca igły, po wprowadzeniu na pożądaną głębokość igła jest rozdzielana na dwie części. Nowa konstrukcja igieł umożliwia lekarzowi wykonanie procedury liftingu w okolicach  linii żuchwy w sposób łatwiejszy i bardziej efektywny poprzez różne ścieżki dostępu do wybranych okolic. Okrągła, pusta w środku igła łączy w sobie elastyczność i wyjątkową wytrzymałość.

Nici Aptos Light Lift Linea

Lifting policzków lub innych części twarzy

Nić rozpuszczalna, ze specjalnie zaprojektowanymi, dwukierunkowymi wypustami, umożliwiająca lekki lifting i wzmocnienie opadających tkanek miękkich. Procedura zabiegowa jest prosta i szybka do przeprowadzenia. Nie wymaga żadnych nacięć. Implantacja nici do podskórnej tkanki tłuszczowej odbywa się za pomocą tępo zakończonej kaniuli, w znieczuleniu miejscowym. Podskórne wypusty rozchylają się, chwytając tkanki i tworząc dla nich strukturę wsparcia. Rezultat widoczny jest od razu po wykonaniu zabiegu, skóra staje się uniesiona, a tkanka tłuszczowa repozycjonowana.

Nici liftingujące – Spring Thread

Nici liftingujące Spring Thread® są trwałymi nićmi składającymi się z rdzenia poliestrowego pokrytego wszczepialnym silikonem. Są one sterylne, wykonane z komponentów niepochodzących od ludzi ani zwierząt oraz wszczepiane w skórę w celu poprawy napięcia skóry. Nici liftingujące są stosowane do kształtowania sylwetki oraz wspomagają walkę z podskórnym starzeniem. Nić liftingująca Spring Thread® przynosi efekty utrzymujące się około 5 lat, a nawet do 10 lat. Efekty różnią się w zależności od typu skóry oraz tkanki, od umiejscowienia i ilości umieszczonych nici, oraz od poziomu starzenia się skóry pacjenta.

Właściwości nici:

 1. Nić długa i dwukierunkowa (15 + 15 = 30cm).
 2. Kontrola elastyczności – 20%.
 3. Bardzo mocna nić dająca odpowiednie podtrzymanie.
 4. Liczne haczyki (24 na cm), które ułatwiają układanie nici oraz poprawiają jej mocowanie.
 5. Okrągłe haczyki pozwalają uniknąć uszkodzenia tkanek i nie wywołują rozległych zwłóknień.
 6. Trwałe i obojętne dla organizmu nici, dzięki czemu efekt jest bezpieczny i długotrwały.
 7. Dwie długie, elastyczne, tępo zakończone igły minimalizują ryzyko podczas zabiegu.

Nici Derma Spring Eye

Innowacyjne nici PDO pod oczy

Derma Spring Eye to pierwsza nić PDO stworzona z myślą o delikatnej okolicy oka. Jedyna na rynku nić w kaniuli, która zapewnia bezpieczny zabieg bez skutków obocznych, takich jak siniaki czy obrzęk.

Główne zalety Derma Spring Eye:

 1. stymulacja skóry do procesów regeneracyjnych;
 2. indukowanie procesów tworzenia nowego kolagenu;
 3. indukowanie procesów uwalniania czynników wzrostu i cytokin;
 4. równomierne i szybkie tworzenie nowych komórek w miejscu zastosowania nici;
 5. redukcja skutków ubocznych w postaci krwawienia czy obrzęku;
 6. usuwanie worków i zmarszczek pod oczami.
nici Derma Spring Eye 01nici Derma Spring Eye 02

Nici Derma Spring

Elastyczność sprężyny w walce z procesem starzenia

Jest to specjalnie stworzona nić dla bardziej wymagających okolic – aż 10 cm nici nawinięte na 2 cm igły. Derma Spring wykazuje silne stymulujące działanie na tkanki dzięki dużej ilości wprowadzonej nici i dużej powierzchni kontaktu nici z tkanką. Bardzo elastyczna i mocna sprężynka daje natychmiastowy efekt wygładzenia zmarszczek.

Wskazania:

 1. bruzda nosowo-wargowa;
 2. linie marionetki;
 3. zmarszczki palacza;
 4. zmarszczki na szyi;
 5. zwiotczała skóra dekoltu.
nici Derma Spring 01 nici Derma Spring 02nici Derma Spring 03

Nici Meso Cogs

Meso Cogs to najnowszy produkt z gamy nici Happy Lift. Nić o długości 50 cm i grubości 4/0 wykonana jest z polikaprolaktonu, zakończona zaś zintegrowaną z nicią 5-centymetrową igłą. Długość nici można swobodnie dostosować do miejsca, które poddawane jest zabiegowi. Nici Meco Cogs posiadają opatentowany system haczyków o specjalnie dobranej długości, kącie nachylenia oraz odległości pomiędzy nimi – wszystko w celu zapewnienia optymalnych właściwości regeneracyjnych i liftingujących. Haczyki ułożone są w jedną stronę, co ułatwia wprowadzanie nici w tkankę – równocześnie jednak haczyki nie pozwalają na przemieszczanie się nici, zapewniając lifting zgodny z oczekiwaniami lekarza. Meso Cogs stanowią więc swojego rodzaju „pomost” pomiędzy nićmi First Lift, których używamy głównie do poprawy struktury skóry, a nićmi takimi jak Happy Lift Anorage – przeznaczonymi do pełnego liftingu twarzy. Dzięki swoim haczykom nić Meso Cogs powoduje jeszcze lepszą stymulację fibroblastów, co prowadzi do powstania nowego kolagenu. Opisane właściwości Meso Cogs określono mianem technologii Fill Hydration – podwójnego mechanizmu działania tych nici; zarówno wchłanialny materiał z którego wykonane są nici, jak i mechaniczne drażnienie poprzez ostre haczyki umieszczone na nitce, wywołują w skórze reakcję odpornościową.

Najważniejsze zalety:

 1. zastosowanie na całym ciele, w szczególności uda, kolana, ramiona, okolice piersi i dekoltu,
 2. nić o długości 50 cm zakończona igłą (możliwość swobodnego skracania w zależności od potrzeb konkretnego zabiegu),
 3. w pełni wchłanialne oraz bezpieczne dla organizmu,
 4. efekt rewitalizacji i stymulacji aż do 2 lat.

Implantacja Meso Cogs

To nowa idea implantacji nici w głębokie warstwy skóry. Nić Meso Cogs aplikowana jest w tkanki pod kątem 20-30° za pomocą zintegrowanej z nicią igły. Wokół wprowadzonej nitki zwiększa się angiogeneza, następuje stymulacja fibroblastów, a następnie zaindukowana zostaje synteza kolagenu i włókien elastycznych. W przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów chirurgicznych, nici Meso Cogs charakteryzuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa dla pacjenta (jedynym niebezpieczeństwem jest zbyt powierzchowne wprowadzenie nitek, powodujące powstawanie zgrubień):

 1. minimalna inwazyjność, szybka i łatwa technika,
 2. brak blizn oraz konieczności nacinania skóry,
 3. minimalne ryzyko krwawienia,
 4. 100-procentowa biokompatybilność – czysty kaprolakton i faktor X, które powodują, że nić pozostaje w skórze przez okres 8-9 miesięcy i nie wchłania się szybciej (dzięki temu w organizmie mogą się wytworzyć wszelkie niezbędzne procesy).

Lifting brwi

Wprowadzamy zupełnie nowe podejście do zabiegu pozwalającego unieść brwi. Zabieg jest dwuetapowy . W pierwszym etapie doprowadzamy do rozluźnienia mięśni czoła przy pomocy Toksyny Botulinowej. Po 14 dniach implantujemy od 1 do 3 nici PDO Barb nad każdą brwią. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy uniesienie brwi w sposób, który zostanie uzgodniony z pacjentem. Możemy unieść tylko końce brwi, ale możemy je także unosić w całości.

Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat.

nici double needle04nici double needle07

Nici Boca – nici pozwalające uzyskać wyraźną poprawę konturu ust

Nici wykonane są z polikaprolaktonu – substancji biodegradowalnej, a więc ulegają rozkładowi w ciągu 2 lat. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, przy zastosowaniu specjalnej kaniuli.