Nici hialuronowe, Nici stożkowe haczykowate, Nici liftingujące

Nici liftingujące – Spring Thread

Nici liftingujące Spring Thread® są trwałymi nićmi składającymi się z rdzenia poliestrowego pokrytego wszczepialnym silikonem. Są one sterylne, wykonane z komponentów niepochodzących od ludzi ani zwierząt oraz wszczepiane w skórę w celu poprawy napięcia skóry. Nici liftingujące są stosowane do kształtowania sylwetki oraz wspomagają walkę z podskórnym starzeniem. Nić liftingująca Spring Thread® przynosi efekty utrzymujące się około 5 lat, a nawet do 10 lat. Efekty różnią się w zależności od typu skóry oraz tkanki, od umiejscowienia i ilości umieszczonych nici, oraz od poziomu starzenia się skóry pacjenta.

Właściwości nici:

 1. Nić długa i dwukierunkowa (15 + 15 = 30cm).
 2. Kontrola elastyczności – 20%.
 3. Bardzo mocna nić dająca odpowiednie podtrzymanie.
 4. Liczne haczyki (24 na cm), które ułatwiają układanie nici oraz poprawiają jej mocowanie.
 5. Okrągłe haczyki pozwalają uniknąć uszkodzenia tkanek i nie wywołują rozległych zwłóknień.
 6. Trwałe i obojętne dla organizmu nici, dzięki czemu efekt jest bezpieczny i długotrwały.
 7. Dwie długie, elastyczne, tępo zakończone igły minimalizują ryzyko podczas zabiegu.

Nici Derma Spring Eye

Innowacyjne nici PDO pod oczy

Derma Spring Eye to pierwsza nić PDO stworzona z myślą o delikatnej okolicy oka. Jedyna na rynku nić w kaniuli, która zapewnia bezpieczny zabieg bez skutków obocznych, takich jak siniaki czy obrzęk.

Główne zalety Derma Spring Eye:

 1. stymulacja skóry do procesów regeneracyjnych;
 2. indukowanie procesów tworzenia nowego kolagenu;
 3. indukowanie procesów uwalniania czynników wzrostu i cytokin;
 4. równomierne i szybkie tworzenie nowych komórek w miejscu zastosowania nici;
 5. redukcja skutków ubocznych w postaci krwawienia czy obrzęku;
 6. usuwanie worków i zmarszczek pod oczami.
nici Derma Spring Eye 01nici Derma Spring Eye 02

Nici Derma Spring

Elastyczność sprężyny w walce z procesem starzenia

Jest to specjalnie stworzona nić dla bardziej wymagających okolic – aż 10 cm nici nawinięte na 2 cm igły. Derma Spring wykazuje silne stymulujące działanie na tkanki dzięki dużej ilości wprowadzonej nici i dużej powierzchni kontaktu nici z tkanką. Bardzo elastyczna i mocna sprężynka daje natychmiastowy efekt wygładzenia zmarszczek.

Wskazania:

 1. bruzda nosowo-wargowa;
 2. linie marionetki;
 3. zmarszczki palacza;
 4. zmarszczki na szyi;
 5. zwiotczała skóra dekoltu.
nici Derma Spring 01 nici Derma Spring 02nici Derma Spring 03

Nici liftingujące – Aptos

Nici liftingujące APTOS to rewolucyjna metoda liftingu twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici, które wchłaniają się w ciągu 360 dni, a efekt pozabiegowy utrzymuje się nawet do 2 lat. Zabieg nićmi APTOS zapewnia długotrwały efekt, gwarantując jednocześnie naturalny wygląd twarzy. W bezinwazyjny sposób przywraca pierwotne położenie tkanek, nadając skórze młody i świeży wygląd.

Aptos 01
Za pomocą nici Aptos można zlikwidować pojawiające się zmarszczki, obwisanie tkanek na twarzy i ciele, wiotczenie skóry. Pozbyć się podwójnego podbródka, “chomików”, zwiotczałej skóry na szyi oraz bruzd i fałdów z gwarancją trwałości osiągniętych efektów od 2 do 10 lat, w zależności od wybranej metodyki zabiegowej. Techniki Aptos to już prawie 20 lat doświadczeń na całym świecie i ponad 1 000 000 zadowolonych Pacjentów. Jednym ze składników nici jest kwas polimlekowy (L-lactic), który dodatkowo wywołuje efekt odmładzający, aktywując naturalną rewitalizację skóry i spowalniając procesy starzenia. Nici Aptos dają szczególnie dobre efekty u osób z wyraźnymi oznakami osłabienia struktury twarzy i utraty jędrności skóry. Umożliwiają efektowny, nieoperacyjny lifting twarzy także w przypadku wyraźnych zmian starzeniowych.
Poprawa jest widoczna bezpośrednio po zabiegu. Optymalny efekt jest w pełni widoczny po 2-3 tygodniach. Okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia. Rezultat utrzymuje się około 2 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.
Zalety nici Aptos:

 1. Odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, podniesienie owalu twarzy, lifting opadających tkanek.
 2. Naturalny efekt zabiegu – lifting wybranych obszarów tkanek miękkich bez ograniczenia skurczów mięśni mimicznych – zachowana zostaje ekspresja twarzy.
 3. Niewielka inwazyjność – zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, nie pozostawia żadnych blizn, po kilku dniach można wrócić do normalnego funkcjonowania.
 4. Bezpieczeństwo metody – nici Aptos stosowane są od ponad 20 lat przez wiodących ekspertów z zakresu medycyny estetycznej w 48 krajach, natomiast od przeszło 50 lat, są powszechnie wykorzystywane w chirurgii.
 5. Okrągłe haczyki pozwalają uniknąć uszkodzenia tkanek i nie wywołują rozległych zwłóknień.
 6. Wyjątkowa trwałość efektów – efekt odmłodzenia utrzymuje się nawet do 2 lat po zabiegu.
Aptos 02

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej zaledwie 10-15 minut.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Zastosowanie metody nici liftingującej pozwala osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych.
Efekty to wyraźne podciągnięcie, zliftingowanie luźnej, wiotkiej, opadającej skóry policzków, czoła i podbródka. Rezultaty są widoczne bezpośrednio po zabiegu, ale efekt narasta w czasie i utrzymuje się ok. 2-3 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Odczucia po zabiegu i możliwe skutki uboczne

Po zabiegu mogą wystąpić: bolesność, uczucie ciągnięcia, obrzęk, zaczerwienienie, czasowa asymetria, siniaki, nierówność konturu. W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić podwyższona temperatura (ponad 37,5 °C), pulsujący ból, zauważalna asymetria, pogłębianie się obrzęku. Wówczas niezwłocznie należy zgłosić się do swojego lekarza. Z reguły okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia.

Zalecenia pozabiegowe

W ciągu 24 godzin od wykonania procedury w obszarze zabiegowym należy przykładać zimny kompres. Przez okres 2-3 dni powstrzymywać się od picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków, a od alkoholu dłużej niż dwa tygodnie.
Po zabiegu zaleca się pacjentowi w domu przecierać miejsca wkłucia i wyprowadzenia igły roztworem na bazie spirytusu. W okresie około tygodnia od przeprowadzenia zabiegu zaleca się ograniczyć aktywność mimiki twarzy (nie jeść hamburgerów, głośno się nie śmiać), nie stosować masaży, unikać wysiłku fizycznego np. fitness, nie korzystać z zabiegów intensywnie rozgrzewających np. kąpieli w saunie, czy basenu. W obszarze zabiegowym nie stosować żadnych zabiegów rozgrzewających przez okres nie krótszy niż miesiąc od zabiegu implantacji nici. Jak również w okresie około dwóch miesięcy przeciwwskazany jest głęboki masaż, fizjoterapia i stosowanie innych technik – śródskórnie.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

 1. Choroby autoimmunologiczne;
 2. Ciężka choroba ogólnoustrojowa;
 3. Ciężkie, chwiejne nadciśnienie tętnicze;
 4. Hemofilia;.
 5. Zaburzenia psychiczne i neurotyczne;
 6. Stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanej interwencji;
 7. Tendencja do przerostu i bliznowacenia (tworzenia keloidów);
 8. Zaburzenia krwi;
 9. Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
 10. Zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych;
 11. Ciąża i laktacja;
 12. Wcześniej wprowadzone nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.

Efekty stosowania nici Aptos:
Aptos 03
Aptos 04
Aptos 05

Nici Meso Cogs

Meso Cogs to najnowszy produkt z gamy nici Happy Lift. Nić o długości 50 cm i grubości 4/0 wykonana jest z polikaprolaktonu, zakończona zaś zintegrowaną z nicią 5-centymetrową igłą. Długość nici można swobodnie dostosować do miejsca, które poddawane jest zabiegowi. Nici Meco Cogs posiadają opatentowany system haczyków o specjalnie dobranej długości, kącie nachylenia oraz odległości pomiędzy nimi – wszystko w celu zapewnienia optymalnych właściwości regeneracyjnych i liftingujących. Haczyki ułożone są w jedną stronę, co ułatwia wprowadzanie nici w tkankę – równocześnie jednak haczyki nie pozwalają na przemieszczanie się nici, zapewniając lifting zgodny z oczekiwaniami lekarza. Meso Cogs stanowią więc swojego rodzaju „pomost” pomiędzy nićmi First Lift, których używamy głównie do poprawy struktury skóry, a nićmi takimi jak Happy Lift Anorage – przeznaczonymi do pełnego liftingu twarzy. Dzięki swoim haczykom nić Meso Cogs powoduje jeszcze lepszą stymulację fibroblastów, co prowadzi do powstania nowego kolagenu. Opisane właściwości Meso Cogs określono mianem technologii Fill Hydration – podwójnego mechanizmu działania tych nici; zarówno wchłanialny materiał z którego wykonane są nici, jak i mechaniczne drażnienie poprzez ostre haczyki umieszczone na nitce, wywołują w skórze reakcję odpornościową.

Najważniejsze zalety:

 1. zastosowanie na całym ciele, w szczególności uda, kolana, ramiona, okolice piersi i dekoltu,
 2. nić o długości 50 cm zakończona igłą (możliwość swobodnego skracania w zależności od potrzeb konkretnego zabiegu),
 3. w pełni wchłanialne oraz bezpieczne dla organizmu,
 4. efekt rewitalizacji i stymulacji aż do 2 lat.

Implantacja Meso Cogs

To nowa idea implantacji nici w głębokie warstwy skóry. Nić Meso Cogs aplikowana jest w tkanki pod kątem 20-30° za pomocą zintegrowanej z nicią igły. Wokół wprowadzonej nitki zwiększa się angiogeneza, następuje stymulacja fibroblastów, a następnie zaindukowana zostaje synteza kolagenu i włókien elastycznych. W przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów chirurgicznych, nici Meso Cogs charakteryzuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa dla pacjenta (jedynym niebezpieczeństwem jest zbyt powierzchowne wprowadzenie nitek, powodujące powstawanie zgrubień):

 1. minimalna inwazyjność, szybka i łatwa technika,
 2. brak blizn oraz konieczności nacinania skóry,
 3. minimalne ryzyko krwawienia,
 4. 100-procentowa biokompatybilność – czysty kaprolakton i faktor X, które powodują, że nić pozostaje w skórze przez okres 8-9 miesięcy i nie wchłania się szybciej (dzięki temu w organizmie mogą się wytworzyć wszelkie niezbędzne procesy).

First Lift Barb 4D

First Lift Barb 4D to nowa wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były tylko po jednej stronie nici, teraz rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach, stąd nazwa nici. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu. Długości nici są różne i dobierane są do potrzeb danego pacjenta.

Technika jest szybka, bezpieczna i łatwa do wykonania. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem w tkankę podskórną. Przed zabiegiem dana okolica smarowana jest kremem znieczulającym, który całkowicie niweluje ból. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Cały zabieg trwa około godziny, a jedyne ślady, jakie pozostawia zabieg, to możliwe lekkie zasinienia, łatwe do ukrycia pod makijażem.

Coraz mniej pacjentów decyduje się na rozległe zabiegi liftingujące – pacjenci przekonują się do kuracji odmładzających i rewitalizujących skórę z użyciem rozpuszczalnych nici First Lift z polidioksanonu. Wynika to z tego, iż nie chcą oni operacji i problemów z nimi związanych oraz blizn pooperacyjnych. Ich przewaga to przede wszystkim naturalny wygląd miejsca poddanego zabiegowi, generalny brak przeciwwskazań oraz niskie ryzyko powikłań.

Idea zabiegu First Lift Barb 4D:

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. W kolejnym etapie wykorzystywane są biomedyczne właściwości polidioksanonu. Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce proces neokolagenezy, czyli stymulacji produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry.

Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe. Utrzymują się średnio około 24 miesięcy – po tym czasie nici rozpuszczają się w tkankach. Dzięki procesom neokolagenezy i pobudzeniu syntezy elastyny i kwasu hialuronowego, skóra poddana zabiegowi po rozpuszczeniu się nici nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu. Proces starzenia oczywiście zachodzi nadal, ale w zwolnionym tempie . Dla utrzymania pełnego efektu zalecane jest jednak powtarzanie zabiegu co około 2 lata.

Wskazania do zabiegu:

Nici First Lift Barb 4D polecane są pacjentom już od 30. roku. Wskazanie do zabiegu stanowi utrata jędrności i napięcia skóry i zmiana owalu twarzy. Doskonale sprawdzają się do podnoszenia podbródka, brwi, zmiany konturu linii policzków i żuchwy. Pacjentom, którym zależy na poprawieniu wyglądu innych partii ciała, zaleca się użycie tradycyjnych nici PDO.

Zalety zabiegu First Lift Barb 4D:

 1. natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 24 miesięcy;
 2. szybki i bezbolesny zabieg;
 3. bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn;
 4. brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu;
 5. nici są całkowicie wchłaniane przez organizm;
 6. możliwość powtórzenia procedury;
 7. brak widoczności i wyczuwalności nici.

W Polsce nici PDO First Lift dostępne są od 2013 roku. Nici First Lift Barb 4D posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE i mogą być stosowane na terenie całej Unii Europejskiej. Dla osiągnięcia optymalnych efektów, zaleca się łączenie zabiegów First Lift Barb 4D z innymi metodami odmładzania, np. wypełniaczami z gamy Princess. Nici liftingujące i zabiegi wolumetryczne to zabiegi dopełniające się. Zdaniem wielu lekarzy specjalistów zabiegi nićmi PDO First Lift to najlepsza alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego z uwagi na minimalną inwazyjność i brak skutków ubocznych oraz długotrwałe efekty estetyczne. Szeroka gama rozmiarów nici i ich różnorodność, a także wszechstronność zastosowania dają podstawy, by sądzić, iż najbliższe lata będą zdominowane przez zabiegi wykonywane w oparciu o nici PDO First Lift.

Lifting brwi

Wprowadzamy zupełnie nowe podejście do zabiegu pozwalającego unieść brwi. Zabieg jest dwuetapowy . W pierwszym etapie doprowadzamy do rozluźnienia mięśni czoła przy pomocy Toksyny Botulinowej. Po 14 dniach implantujemy od 1 do 3 nici PDO Barb nad każdą brwią. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy uniesienie brwi w sposób, który zostanie uzgodniony z pacjentem. Możemy unieść tylko końce brwi, ale możemy je także unosić w całości.

Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat.

nici double needle04nici double needle07

Nici Boca – nici pozwalające uzyskać wyraźną poprawę konturu ust

Nici wykonane są z polikaprolaktonu – substancji biodegradowalnej, a więc ulegają rozkładowi w ciągu 2 lat. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, przy zastosowaniu specjalnej kaniuli.