Laserowe zamykanie naczynek, usuwanie drobnych zmian skórnych, depilacja

Laser diodowy 980nm

LAser

Zamykanie naczynek krwionośnych

Wiele osób boryka się z problemem rozszerzonych naczynek krwionośnych. Objawiają się one między innymi zaczerwienieniem, rumieniem oraz powstaniem trwałych zmian, tzw. pajączków. Powstają one zarówno na twarzy, jak i na nogach. Mogą to być niewielkie zmiany, ale też mogą przyjąć naprawdę duże rozmiary. Dlatego medycyna estetyczna proponuje zabiegi mające na celu zamykanie naczynek krwionośnych, a tym samym likwidowanie widocznych zmian (teleangiektazji).

2 3 4 5
Naczynko na brodzie przed zabiegiem Po zabiegu Naczynko w nosie przed zabiegiem Po zabiegu

W salonie Bellisana w Warszawie mogą Państwo skorzystać z zamykania naczynek metodą laserową. Zabieg polega na gwałtownym podgrzaniu krwi w naczynku na skutek działania promienia laserowego. Podgrzana krew powoduje obkurczenie naczynka, a w efekcie jego trwałe zamknięcie. Zabieg zamykania naczynek określany jest jako mało bolesny. W przypadku zabiegu przeprowadzanego na szczególnie unerwionych okolicach bądź też u osób z wyjątkowo niską tolerancją bólu można stosować środki znieczulające w postaci schłodzenia skóry czy też zastosowania maści znieczulających.

Zamykanie naczynek na nogach jest trudniejsze aniżeli na twarzy i nie wszystkie lasery mogą być wykorzystane do tego zabiegu. Dlatego w salonie Bellisana w Warszawie wykorzystujemy laser diodowy 980nm przeznaczony do usuwania pajączków na każdej części ciała. Urządzenie pozwala na nieinwazyjne przeprowadzenie zabiegu, dzięki czemu ciągłość skóry nie zostaje przerwana. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku zamykania dużych naczynek mogą pojawić się miniaturowe blizny, a pełne wchłonięcie zmian na nogach po zabiegu laserowym może trwać do kilku miesięcy.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach

6 7 8
Przed zabiegiem Tydzień po zabiegu 3 miesiące po zabiegu
9 10 11
Przed zabiegiem 1 miesiąc po zabiegu 6 miesięcy po zabiegu

Inne przykłady zamykania naczynek

12 13
Nos przez zabiegiem Po zabiegu
14 15
Zmiana typu hemangioma na wardze przed zabiegiem Po zabiegu
16 17
Zmiana na nosie przed Po zabiegu

Cennik

Depilacja

Laser diodowy znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku zamykania naczynek krwionośnych, ale też do usuwania zbędnego owłosienia. Depilacja laserem dedykowana jest zarówno osobom o ciemnych, jak i jasnych włosach, a także osobom o ciemniejszej cerze. By efekt zabiegu był trwały, powinien być wykonany minimum 4 razy w ściśle określonych odstępach czasu. Istotnym faktem jest, że trwałe zniszczenie włosa może nastąpić wyłącznie w fazie jego wzrostu. Dlatego konieczne jest powtarzanie zabiegów zgodnie z cyklem wzrostu (zazwyczaj zabieg powtarza się co ok. 2 tygodnie).

18 19
Górna warga przed depilacją Efekt po 4 zabiegach
20 21
Podbródek przygotowany do depilacji (skórę goli się na 3 dni przed zabiegiem) Efekt po 4 zabiegach

Zabieg może powodować dyskomfort i niewielkie dolegliwości bólowe, dlatego można skorzystać ze znieczulenia miejscowego (m.in. zimnym powietrzem, a także zimnym oraz suchym lodem).

Usuwanie drobnych zmian skórnych

Wykorzystanie lasera pozwala również na bezinwazyjne usunięcie drobnych zmian skórnych. W zależności od rozmiaru zmian i stopnia zaawansowania mogą zostać zastosowanie środki znieczulające (znieczulenia miejscowe).

 1. Włókniaki miękkie brodawkowe

  Swoim wyglądem przypominają miękkie guzki barwy skóry lub ciemniejsze albo też drobną kaszkę. Mogą mieć różne kształty, a ich pojawianie się najczęściej ma podłoże genetyczne. Zazwyczaj pojawiają się na powiekach, szyi, a także pod pachami i piersiami. Pojawiają się tam, gdzie skóra bywa najbardziej narażona na wszelkiego rodzaju otarcia. Zmiany są niebolesne i zazwyczaj nie przekraczają 0,5 cm średnicy. Włókniaki miękkie to schorzenia łagodne dość często występujące u pacjentów. Wiele osób decyduje się na ich usunięcie nie tylko ze względów estetycznych. Ich obecność może bowiem powodować także dyskomfort (szczególnie w miejscach, gdzie są narażone na dodatkowe otarcia spowodowane odzieżą, bielizną czy też biżuterią). Zaleca się ich usunięcie także ze względu na możliwość powiększania się.

  Zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym i polega na usunięciu włókniaków przy wykorzystaniu działania lasera. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do charakteru zmian usunięty materiał należy zbadać histopatologicznie.

 2. Brodawki wirusowe

  Brodawka na stopie
  Brodawka na stopie

  Brodawka na powiece
  Brodawka na powiece

  Spowodowane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) narośla na skórze dotyczą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Grudkowe zmiany skórne nazywane są potocznie kurzajkami i zazwyczaj nie powodują dolegliwości bólowych, a otaczająca je skóra nie ulega stanowi zapalnymi.
  Brodawki wirusowe najczęściej pojawiają się na dłoniach oraz stopach. Czasem pojawiają się również w okolicach narządów płciowych. Na ich pojawienie się narażone są osoby w każdym wieku, szczególnie cierpiące na choroby z obniżeniem odporności takie jak AIDS czy chłoniak, a także leczone immunosupresyjnie i cierpiące na atopowe zapalenie skóry.

  Ich usuwanie przebiega podobnie jak w przypadku włókniaków.

 3. Keratoza łojotokowa

  Keratozy łojotokowe to często występujące zmiany skórne związane ze starzeniem się skóry. Dlatego występują zwłaszcza o osób w podeszłym wieku. Mogą to być zarówno płaskie zmiany, jak i typowe brodawki. Występują one zarówno na skórze głowy, dłoni, szyi, jak i przedramion, a także na nogach. Są to zmiany całkowicie łagodne występujące częściej u kobiet niż u mężczyzn. Niepokojące zmiany, szczególnie w stanie zapalnym trzeba różnicować ze zmianami nowotworowymi. Niezbędne może okazać się badania histopatologiczne.

  Postępowanie przy usuwaniu laserowym keratozy łojotokowej przebiega jak w poprzednich przypadkach.

Cennik