Laserowe zamykanie naczynek, depilacja - Warszawa

Zamykanie naczynek krwionośnych to uciążliwy problem, który dotyczy wielu kobiet, w różnym wieku, ponieważ pojawiająca się na twarzy oraz ciele pajęcza siatka, nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również powoduje pieczenie oraz dyskomfort. Zamykanie naczynek to jeden z przeprowadzanych przez nas zabiegów. Zanim jednak zdecydujemy się skorzystać z takich usług należy zapoznać się z tym, jak wygląda zamykanie naczynek

 i czy istnieją dla nas jakieś przeciwwskazania.

Zacznijmy od początku.
2 3 4 5
Naczynko na brodzie przed zabiegiem Po zabiegu Naczynko w nosie przed zabiegiem Po zabiegu

Umów wizytę

Skąd się biorą pajączki na skórze?

W dużej mierze zależy to od predyspozycji genetycznych, wiele osób cierpi na wrodzoną kruchość naczyń krwionośnych, które pękając tworzą pajączki o różnych rozmiarach, mogą również zlać się w rumień. Jednak nie tylko genetyka ma wpływ na ich powstawanie, przyczyną mogą być również zaburzenia hormonalne, a także nadużywanie alkoholu, leków, czy zbyt długa ekspozycja skóry na słońce.

Z pajączkami powstającymi na skórze wiąże się również pojęcie teleangiektazji, które odnosi się do wszystkich znajdujących się bezpośrednio pod skórą naczyń włosowatych– tętniczek i żyłek. Ich cechą charakterystyczną jest uciążliwe prześwitywanie czerwonych lub niebieskich pajęczych sitek widocznych na skórze. Zamykanie naczynek wiąże się również z pojęciem „rumień”, który jest wynikiem pękających i zlewających ze sobą żyłek i tętniczek. Pojawia się najczęściej w wyniku zmian temperatury, stresu oraz innych silnych emocji. Występujący na skórze rumień, może być sygnałem, że prawdopodobnie dotknie nas zjawisko teleangiektazji – kiedy pajączki widoczne są gołym okiem, nie tylko pod wpływem czynników zewnętrznych, ale przez cały czas.

Jak leczyć?

Istnieje kilka metod zamykania naczynek, jednak w naszej warszawskiej klinice usuwamy je przy pomocy specjalnego lasera. Tego typu zabiegi mogą być przeprowadzone zarówno na twarzy, jak również do usuwania pajączków na nogach.

Cały zabieg zamykania naczynek w Bellisana Warszawa przeprowadzany jest przez specjalistów, za pomocą promieni laserowych podgrzewają oni znajdującą się w naczynku krew, która na wskutek ciepła je obkurcza a następnie zamyka na stałe. Jeśli natomiast chodzi o przeprowadzanie tego samego zabiegu na nogach, to procedura jest właściwie taka sama, jednak często wymaga ona zastosowania innego typu lasera. Dzieje się tak, ponieważ znajdujące się na kończynach pajączki usuwa się dużo trudniej i nie każdy laser sobie z tym poradzi. Zamykanie naczynek to zabieg, który raczej nie jest bolesny, ponieważ laser pozwala na usunięcie pajączków bez przerywania ciągłości skóry. Ponadto w przypadku usuwania ich z mocno unerwionych części, klient może otrzymać środki znieczulające. Są to między innymi specjalne maści, istnieje również możliwość schłodzenia skóry.

Zamykanie naczynek Warszawa - przygotowanie do zabiegu

Decydując się na zabieg, w pierwszej kolejności należy skonsultować się ze specjalistą, który obejrzy zmiany znajdujące się na skórze, oceni ich ilość oraz głębokość. Takie badanie pozwoli mu na dostosowanie rodzaju lasera oraz długości fali, jaka będzie potrzebna do zamknięcia naczynek. Lekarz medycyny estetycznej przeprowadza z pacjentem również wywiad, który ma na celu sprawdzenie, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu.

Podczas takiej wizyty pacjent uzyska również informacje dotyczące tego, jak będzie wyglądał zabieg zamykania naczynek oraz razem z lekarzem omówi plan terapii oraz to jakie rezultaty są możliwe do uzyskania po wykonaniu zabiegu.

Skuteczność laserowego zamykania naczynek

Jednorazowy zabieg powinien wystarczyć w przypadku pacjentów, którzy mają małe zmiany. Natomiast osoby z rozległymi pajączkami prawdopodobnie będą musiały poddać się kilku zabiegom, ponieważ jeden może nie przynieść pełnych rezultatów.

Co robić po zabiegu zamykania naczynek?

Dzięki temu, że w naszej warszawskiej klinice zamykanie naczynek odbywa się bezinwazyjnie to pacjent, może normalnie funkcjonować bezpośrednio po zabiegu. Nie trzeba stosować, żadnych dodatkowych środków czy maści. Należy jednak pamiętać, aby przez określony czas: - nie wystawiać skóry na intensywne słońce - przez pierwszy tydzień nie nakładać makijażu na miejsce zabiegu - nie stosować peelingów, które mogą podrażnić skórę - do 7dni ograniczyć również aktywność fizyczną, gorące kąpiele oraz masaże. Zamykanie naczynek to coraz bardziej popularny zabieg, który pozwala pozbyć się uciążliwych pajączków i cieszyć piękną cerą.

6 7 8
Przed zabiegiem Tydzień po zabiegu 3 miesiące po zabiegu
9 10 11
Przed zabiegiem 1 miesiąc po zabiegu 6 miesięcy po zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek na nogach

12 13
Nos przez zabiegiem Po zabiegu
14 15
Zmiana typu hemangioma na wardze przed zabiegiem Po zabiegu
16 17
Zmiana na nosie przed Po zabiegu

Inne przykłady zamykania naczynek

Depilacja

Laser diodowy znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku zamykania naczynek krwionośnych, ale też do usuwania zbędnego owłosienia. Depilacja laserem dedykowana jest zarówno osobom o ciemnych, jak i jasnych włosach, a także osobom o ciemniejszej cerze. By efekt zabiegu był trwały, powinien być wykonany minimum 4 razy w ściśle określonych odstępach czasu. Istotnym faktem jest, że trwałe zniszczenie włosa może nastąpić wyłącznie w fazie jego wzrostu. Dlatego konieczne jest powtarzanie zabiegów zgodnie z cyklem wzrostu (zazwyczaj zabieg powtarza się co ok. 2 tygodnie).

18 19
Górna warga przed depilacją Efekt po 4 zabiegach
20 21
Podbródek przygotowany do depilacji (skórę goli się na 3 dni przed zabiegiem) Efekt po 4 zabiegach

Zabieg może powodować dyskomfort i niewielkie dolegliwości bólowe, dlatego można skorzystać ze znieczulenia miejscowego (m.in. zimnym powietrzem, a także zimnym oraz suchym lodem).

zobacz

Formularz kontaktowy