Medycyna estetyczna

Salon Bellisana w Warszawie świadczy bogaty zakres usług mających na celu poprawę jakości życia pacjentów oraz ich poczucie atrakcyjności. Medycyna estetyczna pomaga w redukcji wielu niedoskonałości skóry i sylwetki, kłopotliwych dolegliwości (nadmierna potliwość, migreny, łysienie), a także w opóźnieniu procesów starzenia.

Czym się zajmujemy?

W naszym salonie mogą Państwo skorzystać z zabiegów usuwania zmarszczek mimicznych oraz statycznych, wypełniania bruzd, a także mezoterapii, karboksyterapii czy też terapii laserem frakcyjnym CO2. Zajmujemy się również powiększaniem ust. Dzięki wykorzystaniu metody lipolizy iniekcyjnej możemy Państwu zaproponować także zabiegi usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Usuwamy także tatuaże oraz makijaż permanentny i drobne zmiany skórne.

Zabiegi medycyny estetycznej w salonie Bellisana w Warszawie wykonywane są przez lekarzy. Dlatego oferujemy również leczenie migren czy nadmiernej potliwości przy wykorzystaniu toksyny botulinowej. Podejmujemy się także leczenia bruksizmu, tzn. nadmiernego skurczu mięśni żwaczy.

Wykonanie każdego zabiegu poprzedzone jest szczegółowym wywiadem z pacjentem, co pozwoli ocenić zasadność wykonania danego zabiegu, a także wykluczyć przeciwwskazania. Pacjent zostaje również poinformowany o przebiegu zabiegu.

Czy medycyna estetyczna różni się od zabiegów kosmetycznych i chirurgii plastycznej?

Te trzy dziedziny często bywają ze sobą mylone, choć różni je od siebie bardzo wiele. Pierwsza z istotnych rozbieżności wiąże się z samym celem istnienia wszystkich tych dziedzin. Upraszczając, kosmetologia opiera się na poprawie jakości i wyglądu skóry, paznokci czy włosów bez naruszania ciągłości skóry, a chirurgia plastyczna na korygowaniu wad i defektów (faktycznych, ale także jedynie uznawanych za takie przez pacjenta) ciała i twarzy metodami operacyjnymi. Natomiast medycyna estetyczna jest metodą małoinwazyjną, dopuszczającą jednak ingerencję w głąb ciała bez konieczności hospitalizacji, stosując jedynie znieczulenie miejscowe w przypadku takiej potrzeby. Medycyna estetyczna stara się poprawić wygląd w sytuacji zmian drobnych oraz u osób nie chcących szukać pomocy w chirurgii plastycznej. Z tego też powodu zabiegi wykonywane w ramach tej dziedziny muszą być przeprowadzane przez lekarzy.

Jak głęboka jest ingerencja w organizm?

Dziedziny różnią się od siebie także stopniem inwazyjności: kosmetyka właściwie nie ingeruje w ciało, jej działanie ogranicza się zwykle do powierzchni skóry, chirurgia plastyczna wiąże się z kolei z leczeniem operacyjnym i pobytem pacjenta w szpitalu podczas rekonwalescencji. Medycyna estetyczna plasuje się pomiędzy tymi dwiema dziedzinami – zabiegi wykonywane w jej ramach nie wymagają hospitalizacji, a ich inwazyjność to zazwyczaj nakłucia, nacięcia skóry czy użycie lasera. Tak więc medycyna estetyczna wiąże się z ingerencją w głębsze warstwy skóry niż kosmetologia.

Zespół Bellisana tworzą:

Lekarz med. Dariusz Kołodziejczak – właściciel kliniki posiadający 16-letnią praktykę w zakresie medycyny estetycznej i ponad 30-letni staż pracy lekarskiej. Posiada II stopień specjalizacji z ginekologii, ukończył również podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej dr Ignaciuka w Warszawie. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Prowadzi również szkolenia dla innych lekarzy z zakresu medycyny estetycznej.

Lekarz med. Małgorzata Makowska – absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także podyplomowych studiów z zakresu medycyny estetycznej na WUM. Obecnie prowadzi zajęcia ze studentami w Klinice Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Tak jak lek. med. Dariusz Kołodziejczak należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Botoks

Jeśli chcesz wygładzić głębokie zmarszczki, takie jak kurze łapki czy lwia zmarszczka na czole, to najlepszym rozwiązaniem będzie botoks. Przeprowadzenie takiego zabiegu jest właściwie bezbolesne i trwa kilkanaście minut, dlatego od razu po jego przeprowadzeniu można wrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Kwas hialuronowy

Substancja ta posiada niezwykłe właściwości wiązania wody w skórze, dlatego jest powszechnie wykorzystywana w gabinetach medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy pomaga w uzyskaniu naturalnego efektu odmłodzenia twarzy, jego zastosowanie wygładza zmarszczki oraz spłyca blizny, można użyć go również do wypełniania policzków.

Wolumetria

Zabieg ten przeprowadzany jest przy użyciu preparatów stanowiących odmianę kwasu hialuronowego. Wolumetria umożliwia poprawę konturów twarzy, ale również modelowanie policzków czy podbródka.

Nici liftingujące

Za ich pomocą można zlikwidować tzw. chomiki, poprawić linię żuchwy, unieść opadające tkanki, co spowoduje zmniejszenie bruzd, a także poprawić kształt podbródka, szyi i unieść brwi. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Plasma BT

Urządzenie to jest niezwykle precyzyjne, a dzięki nowoczesnym technologiom zwiększa napięcie skóry poprzez co wygładza drobne zmarszczki i zmniejsza wiotkość skóry. Znajduje między innymi zastosowanie w poprawie wyglądu powiek i okolicy oka.

Lipoliza iniekcyjna

Bezinwazyjna metoda, która pozwala pozbyć się nadmiaru tłuszczu, to lipoliza iniekcyjna. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu pod skórę roztworu deoksycholanu. Zastosowanie jej sprawia, że komórki tłuszczowe zaczynają się rozpuszczać, a pozostałości zbędnego tłuszczu zostają usunięte w procesach metabolicznych.

Kształtowanie ciała

Wiele kobiet i mężczyzn marzy o pięknej sylwetce, niestety często nawet ćwiczenia i zbilansowana dieta nie pozwolą na osiągniecie wymarzonej sylwetki. Dlatego w naszym gabinecie przeprowadzamy zabieg, jakim jest kształtowanie ciała – umożliwia on modelowanie i konturowanie sylwetki i jest doskonałą alternatywą dla nienaturalnych implantów.

Modelowanie i powiększanie ust

Jędrne, nawilżone i pełne koloru wargi to marzenie wielu kobiet, które mogą spełnić decydując się na modelowanie i powiększanie ust. W takich zabiegach najczęściej wykorzystuje się kwas hialuronowy, ponieważ jest to substancja naturalnie występująca w skórze. Jego wstrzyknięcie zapewnia pacjentkom naturalny i natychmiastowy efekt.

Osocze bogatopłytkowe

To powszechnie znana alternatywa dla zabiegów mezoterapii nazywana również „wampirzym liftingiem”. Do przeprowadzenia tego typu zabiegu wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe pobierane z krwi pacjenta. Wstrzyknięcie tej substancji pod skórę pobudza wytwarzanie włókien kolagenowych, dzięki czemu staję się ona lepiej ukrwiona i ujędrniona, a niewielkie zmarszczki zostają wygładzone.

Leczenie łysienia

Mimo tego, że nie jest to groźna przypadłość to potrafi być bardzo uciążliwa, szczególnie jeśli dotyczy ludzi w młodym wieku, dlatego w naszej klinice prowadzimy leczenie łysienia. Wykonujemy je przy pomocy specjalnego preparatu zawierającego 7 peptydów oraz kwas hialuronowy. Substancja ta pobudza krążenie i ukrwienie skóry głowy, ale również rewitalizuje mieszki włosowe, dzięki czemu włosy nie tylko odrastają, ale stają się gęstsze i mocniejsze.

Mezoterapia

Pomoże Ci się pozbyć uciążliwego cellulitu oraz rozstępów a także poprawi jakość i kondycję skóry. Mezoterapia to zabieg, który przeprowadza się w celu pobudzenia naturalnych procesów regenerujących, dzięki niej w skórze wytwarzane są czynniki wzrostu, które powodują wytwarzanie się nowych komórek oraz włókien kolagenowych.

Karboksyterapia

Przeprowadzenie tego zabiegu pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu skóra staje się dużo bardziej sprężysta. Karboksyterapia to zabieg podczas, którego wprowadza się pod skórę czysty dwutlenek węgla. Gaz ten dotlenia i odżywia tkanki, w efekcie czego następuje regeneracja i powstanie nowych naczyń krwionośnych.

Laser frakcyjny CO2

Jego zastosowanie sprawia, że skóra staje się napięta i wygładzona, a blizny i przebarwienia zostają zredukowane. Laser frakcyjny CO2 to urządzenie, które za pomocą wiązki naświetla wybrany uszkodzony obszar ciała, a dostarczona przez niego energia dostarczana jest pod skórę. Efektem tych działań jest przebudowa skóry doprowadzająca do jej odmłodzenia, regeneracji, zmniejszenia roztępów czy wygładzenia blizn.

Leczenie migreny

Silny i często występujący ból głowy, może być bardzo uciążliwy, dlatego w naszym gabinecie oferujemy klientom leczenie migreny. Efekt takiego zabiegu jest natychmiastowy i może utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Zabieg wykonujemy poprzez ostrzykiwanie botoxem okolic – skroniowych, czołowych oraz potylicznych.

Leczenie nadpotliwości

Mokre ręce i pachy to częsty objaw stresu u wielu osób, jest to niezwykle kłopotliwa i często krępująca dolegliwość. Na szczęście mamy skuteczną receptę na leczenie nadpotliwści, w ramach, której stosujemy toksynę botulinową. Jej zastosowanie pozwala zablokować gruczoły potowe nawet na pół roku, a pierwsze efekty są widoczne w ciągu kilku dni.

Usuwanie zmarszczek

W zależności od sposobu w jaki powstają do ich wygładzania stosuje się botox lub kwas hialuronowy. Usuwanie zmarszczek w naszym gabinecie dotyczy zarówno niedoskonałości mimicznych, czyli tych, które pojawiają się na skórze w wyniku emocji oraz statycznych będących wynikiem starzenia się skóry. W celu likwidacji niedoskonałości mimicznych stosuje się botox, natomiast w przypadku statycznych skuteczny będzie kwas hialuronowy.

Leczenie bruksizmu

Nadmierna aktywność mięśnia żwacza prowadzi do mimowolnego zaciskania zębów oraz zgrzytania.
Takie działanie może prowadzić do niszczenia szkliwa, ale również rozchwiania zębów, dlatego tak ważne jest leczenie bruksizmu. Skuteczną metodą jest wstrzyknięcie botoxu w mięśnie żuchwy, spowoduje to ich rozluźnienie, dzięki czemu pacjent zaprzestanie zgrzytania zębami oraz zlikwidujemy często bolesne napięcie mięśniowe.

Peelingi

Ich działanie pomaga skutecznie złuszczać warstwę naskórka, dlatego stosując go najlepsze efekty możemy uzyskać na twarzy, dzięki temu, że znajduje się na niej najwięcej gruczołów łojowych. W naszym gabinecie przeprowadzamy peelingi chemiczne, do których wykorzystuje się kwas trójchlorooctowy, a także powierzchniowe, które przeprowadzane są przy użyciu kwasu mlekowego, migdałowego oraz glikolowego.

Usuwanie przebarwień

Plamy na skórze potrafią być bardzo uciążliwe, szczególnie gdy wyraźnie odróżniają się od barwy naszej cery. Dlatego wiele osób decyduje się na usuwanie przebarwień, w naszym gabinecie wykonujemy je za pomocą terapii Dermamelan. Polega ona na nałożeniu specjalnego preparatu na skórę którą pacjent sam zmywa po kilku godzinach. Następnie należy regularnie aplikować depigmentacyjny krem.

Skleroterapia

Zabieg ten stosuje się u pacjentów cierpiących na niewydolność żylną. Skleroterapia polega na ostrzykiwaniu naczyń żylnych, co powoduje ich zarastanie. Tego typu zabiegi stosuje się najczęściej w przypadku naczyń, których nie można zamknąć przy pomocy lasera.

Laserowe zamykanie naczynek

Pajączki pojawiające się na twarzy oraz nogach to uciążliwa przypadłość , która dotyczy wielu kobiet. Jednak, można się ich skutecznie pozbyć decydując się na laserowe zamykanie naczynek. Zabieg ten wykorzystuje laserową wiązkę światła, która pozwala na nieinwazyjne obkurczanie oraz zamykanie naczynek.

Usuwanie drobnych zmian skórnych

Włókniaki miękkie, brodawkowe oraz keratoza łojotokowa to uciążliwe przypadłości, które powodują dyskomfort u wielu osób. W naszym gabinecie specjaliści przeprowadzają zabieg jakim jest usuwanie drobnych zmian skórnych. Pacjent, który poddaje się zabiegowi otrzymuje znieczulenie miejscowe, a brodawki zostają usunięte przy pomocy lasera.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu

Zabieg ten polega na rozbiciu znajdującego się w skórze pigmentu, który pod wpływem działania wiązki światła ulega zniszczeniu. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania – przed zabiegiem zakłada się okulary ochronne oraz osłony zabezpieczające przed promieniowaniem. Skuteczność zabiegu zależy od barwy i intensywności pigmentu.