Medycyna estetyczna

Salon Bellisana w Warszawie świadczy bogaty zakres usług mających na celu poprawę jakości życia pacjentów oraz ich poczucie atrakcyjności. Medycyna estetyczna pomaga w redukcji wielu niedoskonałości skóry i sylwetki, kłopotliwych dolegliwości (nadmierna potliwość, migreny, łysienie), a także w opóźnieniu procesów starzenia.

Czym się zajmujemy?

W naszym salonie mogą Państwo skorzystać z zabiegów usuwania zmarszczek mimicznych oraz statycznych, wypełniania bruzd, a także mezoterapii, karboksyterapii czy też terapii laserem frakcyjnym CO2. Zajmujemy się również powiększaniem ust oraz piersi. A dzięki wykorzystaniu metody lipolizy iniekcyjnej możemy Państwu zaproponować także zabiegi usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Usuwamy także tatuaże oraz makijaż permanentny i drobne zmiany skórne.

Zabiegi medycyny estetycznej w salonie Bellisana w Warszawie wykonywane są przez lekarzy. Dlatego oferujemy również leczenie migren czy nadmiernej potliwości przy wykorzystaniu toksyny botulinowej. Podejmujemy się także leczenia bruksizmu, tzn. nadmiernego skurczu mięśni twarzy.

Wykonanie każdego zabiegu poprzedzone jest szczegółowym wywiadem z pacjentem, co pozwoli ocenić zasadność wykonania danego zabiegu, a także wykluczyć przeciwwskazania. Pacjent zostaje również poinformowany o przebiegu zabiegu.

Czy medycyna estetyczna różni się od zabiegów kosmetycznych i chirurgii plastycznej?

Te trzy dziedziny często bywają ze sobą mylone, choć różni je od siebie bardzo wiele. Pierwsza z istotnych rozbieżności wiąże się z samym celem istnienia wszystkich tych dziedzin. Upraszczając, kosmetologia opiera się na poprawie jakości i wyglądu skóry, paznokci czy włosów, a chirurgia plastyczna na korygowaniu wad i defektów (faktycznych, ale także jedynie uznawanych za takie przez pacjenta) ciała. Natomiast medycyna estetyczna w swoich założeniach stara się powstrzymać procesy starzenia skóry lub przywrócić ją do stanu wcześniejszego. Z tego też powodu zabiegi wykonywane w ramach tej dziedziny muszą być przeprowadzane przez lekarzy lub pod ich ścisłym nadzorem.

Jak głęboka jest ingerencja w organizm?

Dziedziny różnią się od siebie także stopniem inwazyjności: kosmetyka właściwie nie ingeruje w ciało, jej działanie ogranicza się zwykle do powierzchni skóry, chirurgia plastyczna wiąże się z kolei z leczeniem operacyjnym i pobytem pacjenta w szpitalu podczas rekonwalescencji. Medycyna estetyczna plasuje się pomiędzy tymi dwiema dziedzinami – zabiegi wykonywane w jej ramach nie wymagają hospitalizacji, a ich inwazyjność to zazwyczaj nakłucia, nacięcia skóry czy użycie lasera. Tak więc medycyna estetyczna wiąże się z ingerencją w głębsze warstwy skóry niż kosmetologia.

Zespół Bellisana tworzą:

Lekarz med. Dariusz Kołodziejczak – właściciel kliniki posiadający 13-letnią praktykę w zakresie medycyny estetycznej i ponad 30-letni staż pracy lekarskiej. Posiada II stopień specjalizacji z ginekologii, ukończył również podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej dr Ignaciuka w Warszawie. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Prowadzi również szkolenia dla innych lekarzy z zakresu medycyny estetycznej.

Lekarz med. Małgorzata Makowska – absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także podyplomowych studiów z zakresu medycyny estetycznej na WUM. Obecnie prowadzi zajęcia ze studentami w Klinice Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Tak jak lek. med. Dariusz Kołodziejczak należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.