Body Health

BODY HEALTH® to nieinwazyjna metoda wykorzystująca ciągłą próżnię o stałej sile przepływu (terapia próżniowa), która porusza tkanki skóry i stymuluje mikrokrążenie.

Terapia próżniowa to nieinwazyjna, czyli nieoperacyjna metoda polegająca na zasysaniu próżnią powierzchniowych warstw skóry. Zasysanie otwiera naczynia krwionośne zamknięte przez siłę pompującą serca, co prowadzi w ciągu życia pacjenta do znanych nam wszystkim procesów takich jak: miejscowe nagromadzenie tłuszczu, cellulit i inne zmiany oraz patologie tkanki łącznej. Kiedy naczynia krwionośne są otwarte, Body Health® zwiększa potencjał tlenu i składników odżywczych otrzymywanych przez powierzchniowe tkanki skóry. Równocześnie zwiększa szybkość usuwania toksyn z komórek. Poruszony dzięki zabiegowi płyn wnika w przestrzenie międzykomórkowe. Powstaje tam limfa, która następnie jest odprowadzana przez włosowate naczynia limfatyczne. Siła ssania Body Health® wynosi maksymalnie 210 milibarów. Dzięki ciągłemu ssaniu powoduje mechaniczny drenaż limfatyczny.

Body Health® zwiększa krążenie płynów i ta poprawa jest odczuwalna już przy pierwszej sesji. Pacjentka wraca do domu w lepszym nastroju, widocznie zwiększa się diureza, ponieważ cząsteczki kwasów tłuszczowych są usuwane w naturalny sposób (z moczem). Każda sesja zwiększa diurezę u pacjentki nawet o 50%. Razem z nadmiarem wody usuwane są toksyny, które powodują zwiększanie się celulitu.

Częstotliwość zabiegów na ciało:

Optymalne wyniki uzyskuje się po 2 miesiącach, czyli po typowym leczeniu składającym się z dwóch sesji w tygodniu . Aby ocenić te zmiany, bierzemy pod uwagę parametry kliniczne takie, jak wygląd skóry – bardziej miękka i gładsza – oraz poprawę krążenia. Sesja trwa od 45 minut do godziny. Zależy od rodzaju zabiegu: dłużej trwa modelowanie całego ciała, mniej czasu zajmuje rozbijanie miejscowo nagromadzonego tłuszczu.

Body Health® – twarz

Urządzenie można stosować także do twarzy, co powoduje, że zwiększa się napięcie mięśni a lepsze krążenie wpływa pozytywnie na napięcie skóry, zmniejszając duże zmarszczki mimiczne i usuwając drobniejsze. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji.

Częstotliwość zabiegów na twarz:

Minimum dziesięć do dwunastu sesji, dwa razy w tygodniu. Choć zmiany widoczne są już po pierwszych sesjach, właściwy efekt uzyskuje się na końcu cyklu.

Ich zadaniem jest:

 • lifting twarzy,
 • redukcja celulitu,
 • modelowanie sylwetki,
 • wyszczuplanie,
 • drenaż limfatyczny,
 • poprawa napięcia mięśniowego,
 • zmniejsza obrzęki limfatyczne,
 • zmniejsza obrzęki pooperacyjne,
 • zapobiega powstawaniu rozrośniętych ściągających blizn,
 • zapewnia elastyczność i giętkość bliznowatym tkankom po oparzeniach, umożliwiając większy zakres ruchu (rozciąganie).
 • Pomaga w walce z bólem, w reumatyzmie zapewnia rozluźnienie mięśni i stawów, pozwalając pacjentom odzyskać sprawność ruchową.

 

Cennik