Ginekologia estetyczna

Zmiany w wyglądzie narządów płciowych zachodzące wraz z wiekiem, okazują się problemem dla wielu kobiet. Niestety, współczesna kultura akceptuje stereotypy. Wzorzec „babci”, a nie kobiety dojrzałej, sprawia, że jeszcze trudniej im realizować swoje potrzeby seksualne.

Nic więc dziwnego, że ginekologia estetyczna Jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się specjalizacji medycznych na świecie. Koncentruje się na zabiegach, które mają na celu poprawę wyglądu żeńskich narządów płciowych i polepszenia ich funkcji seksualnych.

Prowadzą one do poprawy poczucia własnej samooceny oraz komfortu psychicznego a także poprawy wizerunku w oczach partnera.

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej polecane są kobietom, które nie do końca akceptują wygląd swoich organów w strefach intymnych.

Wygląd ten zmienia się często po porodach a także w procesie starzenia się w wyniku którego dochodzi do zaniku tkanki podskórnej i w rezultacie poczucia dyskomfortu.

Moje doświadczenie w ginekologii skłoniło mnie do wprowadzenia niektórych zabiegów mogących przyczynić się do poprawy jakości życia intymnego i wyglądu zewnętrznych narządów płciowych.